Maailm

GALERII: kellele võidupüha, kellele euroopa päev – Venemaal toimub suur sõjaväeparaad (13)

LISA KOMMENTAAR

memento 10. mai 2014 11:12
http://www.whale.to/b/starvation_of_germans.html
Eisenhoweri surmalaagrid Lääne - Euroopas.
Prantsuse ajaloolased on märkinud, et Saksa sõjavangilaagrites hukkus kolm miljonit nõukogude sõdurit, mis on ka täiesti usutav. Sakslased ei osanud uneski ette näha sellist tohutut vangide hulka. Nii suure hulga sõdurite isoleerimine ja toitlustamine osutus ületamatuks. Paljud neist anti nii Saksamaal kui Baltimaades taludesse tööle.
Kuidas käidi ümber saksa rahvaga sõja lõppedes (nii sõdurite kui tsivilistidega), sellest pole kusagil räägitud ega kirjutatud. Sakslased ise ei tohi sellest iitsatadagi (nemad olid ju kõiges süüdi) ja teised ei taha sellest rääkida, sest sakslasi kaitsta pole poliitiliselt korrektne. Me teame, kuidas sovjetid saksa sõjavangidega käitusid ja kui palju neid sealsetes vangilaagrites hukkus. Teame ka, kui jõhkrad olid tšehhid, kelle meelevalla all palju eestlasi hukkus ja kannatada said. Kuidas aga käitusid saksa sõjavangidega ameeriklased ja prantslased, sellest on kirjutanud nüüd Kanada sõjaajaloolane James Bacque. Bacque on avaldanud fakte, mis tunduvad laua uskumatuina.
Bacque'i uurimused näitavad, et palju rohkem kui nõukogude sunnitöölaagreis, hukkus sakslasi ameeriklaste sõjavangidena Saksamaa enda pinnal. Miljonid inimesed näljutati surnuks, kuigi Euroopas oli tollal toitu ülikülluses. Punase Risti rongid toiduvarudega saadeti tagasi, neid ei lastud vangidele ligi. Tsivilistidele oli surmanuhtlusega keelatud vangidele toitu tuua. Bacque tsiteerib juhust, kus saksa naine tuli pudeli veiniga oma vangis olevat meest kostitama. Vahisõdur võttis naiselt pudeli, jõi tühjaks ning lasi naise maha.
Hoopis jubedam on aga lugu saksa vangidest, keda peeti lageda taeva all laskurpesade taolistes aukudes. Kellelgil sadistil tuli tore mõte bulldooseriga sellest "lahinguväljast" läbi sõita. Saha ette jäänud vangid kaotasid elu, kusjuures paljud maeti elusalt. Viimane näide kajastab ehk üksiku jõhkardi omavolilist toorutsemist, kuid vangide teadlik surnuksnäljutamine oli ametlik programm.
Sõjavangide kohtlemise kohta olid Genfi konverentsil pandud paika kindlad ja selged humaansed reeglid, kuid sellest said lääneliitlased üle väga lihtsal viisil: vangivõetud sakslaste kohta ei kasutatud nimetust "sõjavangid", vaid "desarmeeritud vaenuväed". Neid polnud Genfi konverentsil mainitud.
vabariiklane 10. mai 2014 10:08
DMB 1985 - seeru 9. mai 2014 17:35
BAM- il sai neile kõvasti lõuga anda .
GALERII 9. mai 2014 17:02
Kellele võidupüha,kellele okupatsioon.
RAHU 9. mai 2014 16:41
Tuleb keelustada vene fašistide paraad moskvas,saksa natsid ei või marssida Berliinis.
Mõtlik 9. mai 2014 15:39
Venelaste 9. mai paraad näitab kui vajalik oli Venemaale sõda! Ilma sõjata poleks mingit saavutust! See on ainuke ja militaarne tulem, mida rohke viinaga tähistada!

mina uurin ja puurin 9. mai 2014 11:53
kas seda paigakest,kus meitide ütlemised kirjas,ei saaks natuke korralikumaks teha. Mõni IT poiss vast leida oleks? Ega ometi kõik ole suurest ja rikkast riigist minema pekstud ?
mina uurin ja puurin 9. mai 2014 11:53
kas seda paigakest,kus meitide ütlemised kirjas,ei saaks natuke korralikumaks teha. Mõni IT poiss vast leida oleks? Ega ometi kõik ole suurest ja rikkast riigist minema pekstud ?
ILVESE KIVIAJAMEES 9. mai 2014 11:49
Hitleril oli 50 juubel.Eesti delegatsioon käis isiklkult kätlemas.Admiral Pitka saatis selle EESTI pikalt peesse!Enamus eestl elanikest samuti,ka tuttavad ajateenijad.
nende ilusate poistega ep ihkagi 9. mai 2014 11:29
kohtuda,pruuniperzelised nn.mägede pojad,kes olid unustanud oma emakeele ,nägid ohutumad välja.
Neil pruunlastel olid kiiremad jalakesed ka,sibasid iki elu eest 2008.aastal .
murelik 9. mai 2014 11:12
Tallinna tv ei kannagi üle? :O
Lugeja 9. mai 2014 11:03
Fašistide paraad Moskvas.
kallis Indrek2 ,teie leinasite oma langenuid SS ja Eesti Leegioni mehi 8,mail Maarjamäel 9. mai 2014 10:52
teid ei seganud täid,prussakad,koloraado mardikad,küüslauk ega sibulad ,isegi mitte venelased ei seganud.
Las täna leinavad teised,need kes hitlerlastele vastu hakkasid ja surid . Las teised leinavad surnud eestlasi ja venelasi,hukkunud eurooplasi.