Maailm

Kas kuulsused on ikka mures Nigeerias röövitud koolitüdrukute pärast? 

Toimetas Geidi Raud, 9. mai 2014 09:40
Foto: Twitter/BBCtrending
Nigeeria äärmusrühmituse Boko Harami väidetav liider ähvardas aprillis röövitud 223 koolitüdrukut maha müüa. Twitteris levivad massiliselt pildid Hollywoodi kuulsustest, kes justkui Nigeerias toimuvale vastu seisaks.

Hashtag „RealMenDontBuyGirls" (tõelised mehed tüdrukuid ei osta - toim) on Twitteris viimastel päevadel läbi käinud tuhandeid kordi. Ka Hollywoodi kuulsused näivad sellise kirjaga silti käes hoides näitavat üles oma meelsust Nigeerias toimuva üle, vahendas BBC.

Näiteks levivad Twitteris pildid Ashton Kutcherist, Jamie Foxxist, Sean Pennist ja Justin Timberlake'ist.

Samal teemal

Siiski on staaride aktiivsel osalusel üks suur aga. Paljud kuulsuste pildid on tehtud kolm aastat tagasi, kui Ashton Kutcher ja Demi Moore algatasid kampaania „The Real Men Don't Buy", mille eesmärk oli võidelda sekskaubanduse vastu.

Kuidas see kampaania Nigeeria tüdrukurööviga lingiti? Esimest korda kasutas 2. mail hashtagi „RealMenDontBuyGirls" New Jerseyst pärit naine. Kui avalikkust teavitati röövitud koolitüdrukutest, hakkas kampaania kulutulena levima.

Twitteri kasutajad Nigeeriast, Ameerikast ja Euroopast hakkasid massiliselt jagama postitusi Kutcheri loodud eelmisest kampaaniast. Pildid, mida kuulsustest jagatakse, on originaalkampaania kontekstist välja võetud.

Siiski näitab kampaania taaskäivitamine, et globaalne toetus röövitud Nigeeria koolitüdrukutele on suur.

Nigeeria äärmusrühmituse Boko Haram sissid laastasid esmaspäeval riigi kirdeosas väikelinna ning avasid tule elanike pihta, kes üritasid naaberriiki Kameruni põgeneda.

Islamistid röövisid 14. aprillil Nigeeria põhjaosas Borno osariigis Chiboki koolist 276 õpilast. 53 tüdrukul õnnestus pääseda, 223 last on endiselt äärmuslaste käes

Samal teemal

12.05.2014
Boko Haram avaldas röövitud Nigeeria tüdrukutest video
06.05.2014
Boko Harami liider ähvardas röövitud tüdrukud maha müüa
14.04.2014
FOTOD: Nigeeria pealinnas Abujas hukkus pommirünnakus 71 inimest