EVELYN SEPP Foto: LAURA LANTS
Eesti Päevaleht 9. mai 2014 08:36
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kahtlustab, et Kultuuri­katlas võltsiti toetuste saamiseks dokumente ja jäeti sõlmimata paljud vajalikud lepingud, nii et tööd seisavad juba mitmendat kuud.

Ehituse lõpetamiseks peab Tallinn selle kuu lõpuks leidma kuus miljonit eurot, muidu võib EAS makstud toetused tagasi nõuda.

Kultuurikatla juht Evelyn Sepp lükkab kõik võltsimiskahtlused tagasi ja kinnitab, et kõnealused kuus miljonit eurot on juba leitud.

Näiteks oleks loomemajanduse arenduskeskus dokumentide järgi pidanud valmis olema mullu septembris, aga kui EAS-i esindajad käisid oktoobris kontrollimas, kuidas näevad välja ruumid, mis neile toetuse saamiseks esitatud dokumentide kohaselt oleks pidanud valmis olema, selgus, et tööd on tegemata.

"Tuleb arvestada hankerikkumistest ja projektide eesmärkide tähtajaks mitte täitmisest tulenevate lisakohustustega, samuti projektiga "Kultuurikatla loomemajanduse arenduskeskus" seotud rikkumisega, kus esitati EAS-ile valeandmeid akteeritud tööde kohta ning millega võib kaasneda toetuse väljamaksest keeldumine," sedastab EAS oma memos ja lisab, et võimalik on ka juba väljamakstud toetuste tagasinõudmine.

Täispikk artikkel Eesti Päevalehes.