Siim Randla 8. mai 2014 07:00
Riigikogu liikmed Arto Aas ja Urmas Reinsalu leiavad, et Tallinna avalike suhete teenistuse kutse 8. ja 9. maiks Vene kultuurikeskusesse tasuta kontsertidele, mis on "pühendatud võidu aastapäevale," on Keskerakonna püüd manipuleerida vene valijatega ja sisuliselt aitab Keskerakond kaasa Kremli plaanile Euroopa ajalugu võltsides ümber kirjutada.

8. mai kontserdiplakati järgi on see Peterburi kingitus Tallinnale, kontserdi pealkirjaks on "Võidu laulud". 9. mai kontserdi plakatil on "Meie võidu laulud", kusjuures sõna "meie" on Delfi teatel punasega välja toodud.

"Tegemist on õõvastava venemeelse propagandaga, mida Keskerakond korraldab Tallinna maksumaksja raha eest," leiab riigikogu reformierakondlasest liige Arto Aas. "See, mis on võidupüha Savisaarele, tähendab ülejäänud Eesti rahvale 50aastast nõukogude okupatsiooni, küüditamist ja lõhutud rahvast. Sisuliselt aitab Keskerakond kaasa Kremli plaanile Euroopa ajalugu võltsides ümber kirjutada."

Riigikogu IRLi fraktsiooni liige, ekskaitseminister Urmas Reinsalu sõnul on tegemist ilmselgelt provokatiivse käitumisega, mida ei peaks viljelema Eesti pealinna ametiasutus. "Sellega läheb ühte patta Tallinna lehe Stolitsa veergudel toimuv Krimmi okupeerimise õigustamine," leiab Reinsalu. "Praegu püüab Keskerakond manipuleerida vene valijatega, õhutades neis vene šovinismi. See on vastutustundetu ja ohtlik tegevussuund," kinnitab Reinsalu. "Absurdisituatsioon on, et seda tehakse pealinna maksumaksja raha eest."