Foto: ARNO SAAR
Õhtuleht 7. mai 2014 18:49
Esimestel Euroopa Parlamendi valimistel, kus Eesti elanikud said oma hääle anda, oli osalusprotsent 26,8 ja teistel 43,9. Europarlamenti valima tuli pea kaks korda vähem inimesi, kui otsustama Eesti kuulumise üle Euroopa Liitu või osalema kohalikel valimistel: ELiga liitumise otsustanud rahvahääletusel 2004. aastal osales 63,5 protsenti, mullustel kohalikel valimistel 57,9 protsenti valijaskonnast.

Kümne ELi aasta jooksul oleme saanud kasutada liiduga kaasnenud hüvesid alates võimalusest välismaal tööl käia kuni erinevate eurotoetusteni, samas sarjame Kreeka abistamist ja Brüsseli bürokraatiat. Ometi ei näi eestimaalased uskuvat, et saame protsesse oma esindajate kaudu meile meelepärases suunas mõjutada.

Mis on valimiste põhiteema? Kas Euroopa ja sealhulgas meie turvalisus, kaasa arvatud energiajulgeolek? Eurotsooni tulevik? Majandus? Või Venemaa korruptsioon, mis ajab oma räpaseid haarmeid Euroopa südamesse? Mis saab meist ja Euroopast praeguse Ukraina kriisi tõttu kiirelt muutuvas maailmas? Või on kõige põletavam päevateema hoopis Savisaare ja Ansipi punane minevik? Ka ei vaja valija Euroopa Liidu järjepidevat materdamist, vaid tahab kuulda, kuidas kandidaadid kavatsevad väikeriigi hääle senisest kuuldavamaks teha.

Euroopa Parlament on kahtlemata üks jututuba. Kui me aga ei tea, mida mõni kandidaat Euroopa asjadest arvab ja kelle asju ta europarlamenti ajama läheb, siis pole mõtet oma häält tema peale raisata, nagu ka nende peale, kes ei kavatsegi Brüsselisse minna.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Tõeleid 17. mai 2014 09:48
Räägiks asjast ausalt. Tegelikult euroliidu saadik saaks valituks osutuna kindlustada omale rahapataka otsas istudes rikkainimese elu,samas Eesti rahvale ei ole sellest kasu mitte mingisugust.Euroliit ehk on ära hoidnud küll meil sõdu aga tema eksistents on suuresti absurdne ja rahvale kurnav.Kuna euroliidus siiski rahapuudust ei näi olevat siis PEAKS RAHA PAIGUTAMA SOTSIAALSETE PROBLEEMIDE LAHENDAMISELE,MITTE BETOONI nagu seda julmalt tehakse supersuli Siimu eestvedamisel. Olen kategooriliselt Rail Baltiku ja Tallin Tartuteetrassi pomböösete loodushävituslike hullumeelsete ehituste vastu.KELLEL ON KIIRE Brüsselist naise või armukese juurde,kasutage lennukeid,jõuate kiiremini ka veel. Meie LOODUSE-ELUKESKONNA SÄILITAMINE ON NII PÜHA ÜRITUS,et sellest ükski aus ja tark inimene loobuda ei saa. Juhuslikult nägin eile euroliidu kanditaatide debatti ja eriti ausalt,targalt ning selgelt väljenas ennast Sildnik.Selline inimene kui ta jõuab jääda iseendaks,peaks kuuluma riigikokku,valitsusse ja peaministriks.
T.Mets 11. mai 2014 00:20
Eurovalimistel me valime kellegi poolt, kuid samas mitte millegi poolt.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS