Indrek Tarand konverentsil "Tahan last, aga normaalset meest ei ole!" oma kirjavahetust Lohoga ette lugemas.Foto: LAURA LANTS
Geidi Raud 7. mai 2014 15:32
Täna toimunud konverentsil "Tahan last, aga normaalset meest ei ole!" lugesid Kadi ja Indrek Tarand avalikult ette Facebooki kirjavahetuse Eesti Interneti Kogukonna aseesimehe Elver Lohoga.

Tarandi sõnul kurjustas Loho tema kallal, et ta oli konverentsil nõus enda ja abikaasa lähisuhetest rääkima.

"See on täiesti avalik saladus, et te mõlemad kõrvalt panete, mida ma olen juba ise neljast-viiest kohast kuulnud. Milline silmakirjalikkus, milline valetamine," vahendas Tarand talle Loho poolt kirjutatut.

"Ole hästi ettevaatlik, kui sa tahad minuga tüli norida. Võlgned mulle 3000 eurot. Just nii palju maksis minu aeg sinusugusega suhtlemisel," tõi Tarand välja Lohole saadetud vastuse.

"Ma lihtsalt avaldasin oma arvamust. Kui sa nii kõva tegija oled, nagu siin ärpled, siis kasuta oma oskusi millegi kasuliku eesmärgil! Võta näiteks Savisaarelt taburet ära," kirjutas Tarandi sõnul talle Loho.

"Indrek, kle, kas sul abikaasa teab ikka, et sul armuke on? Ma loodan, et te olete üksteisega ikka ausad," tõi ta veel ühe näite Loho kirjutatust.

Pärast konverentsil kirjavahetuse ettelugemist ütles Tarand: "Ma absoluutselt mõistan iga naisterahvast, kes nähes olendit nimega Enver Loho, kaotab igasuguse soovi lapsi saada."

Elver Loho selgitas Õhtulehele, et tema pahameelt ärgitas asjaolu, et mittemonogaamses suhtes olev poliitik läheb hääli korjama pereväärtuste konverentsile.

"Tuletagem meelde, et Bill Clintonit ei võetud presidendi kohalt maha sellepärast, et ta blowjobi sai, vaid sellepärast, et ta rahvale valetas blowjobi kohta," ütles Loho.

"Väljendasin oma pahameelt Indrekule privaatses vestluses. Minul ei ole kommet privaatseid kirjavahetusi avaldada. Ja võrreldes Tarandiga olen mina mitte keegi," nentis Loho.

Täna kirjutas Loho oma Facebookis: "Järgmisel päeval läks Tarand Valgas pärast valimisdebatti täiesti kõrvalise inimese Õie-Mari Aasmäe juurde ja valjult, ülbelt ja vihaselt palus mulle edasi öelda: "I will ruin him, I will crush him, I will kill him." (Ingl.k. "Ma rikun ta elu, ma litsun ta ära, ma tapan ta!") Konkreetne tapmisähvardus eurosaadik Indrek Tarandilt minu pihta."

Tarand nentis konverentsil, et ta palus Õie-Mari Aasmäel Lohole vihjata, et temaga pole mõtet tüli norida. Kui ta Valgast tagasi Tallinna poole sõitma hakkas, tuli tema Facebooki postkasti Loho kiri: „Kle, minuni jõudis külapealt jutt, et olevat mind ähvardanud sa ära tappa, kas see vastab tõele?"