Kommentaar

Maimu Berg | Aitab nõukogulikust mororgiast

Maimu Berg, riigikogu liige, SDE, 6. mai 2014 19:01

27 KOMMENTAARI

2
21. sajandi eurooplane/ 19. mai 2014 23:58
Elame 21. sajandi Euroopas - selle väljendi võtan ka oma sõnavarasse! :D
Ja peidan selle taha kõikvõimalikud asjad, nt hämara tarkuse (kui see üldse tarkus siis veel on),
kui ei viitsi jala kõndida ja võtan auto - elan 21. sajandi Euroopas ikkagi;
kui ei taha minna õhtul pessu ja võtan hoopis niiske salvrätiku - elan 21. sajandi Euroopas ikkagi;
kui ei taha tunnistada tõde ja on vaja liberaalset mulli ajada diskursusest ja demokraatiast ja inimiõigustest - jälle sobib!
Väga hea väljend ühesõnaga!
21. sajandi Euroopas ei lähe ka piim enam hapuks. Tase!
m
mägi/ 15. mai 2014 23:16
Päris lõbus on lugeda ühe punalilla sotsttolerasti seniilset heietust.
m
mõtlev kodanik/ 10. mai 2014 23:35
Akadeemik Mereste juhtis juba aastaid tagasi tähelepanu tõsiasjale, et paljud Eesti Vabariigi seadused on tehtud loogilist mõtlemist eiravad, mis aga tähendab, et seadust polegi võimalik üheselt mõista. Kui aga seadus pole üheselt mõistetav või on vastuolus teiste kehtivate seadustega või koguni loodusseadustega, kas ta on siis seadus?
Me oleme juba nii harjunud oma rumalate poliitikutega, et ega eriti ju ei imestagi, aga kui mõni kunagi intelligentsena tundunud inimene poliitikasse läheb, siis esialgu justkui ikka loodad, et vähemalt ütleb midagi targemat, aga võta näpust!
m
Mari/ 10. mai 2014 17:39
No kuulge, ega see, et homode kooseluseadus sh lapsendamisõigus legalseeritakse ei tähenda automaatset hukku läänele.
m
mõtlev kodanik/ 10. mai 2014 22:56
see tähendab huku algust :)
Küsimus on ikkagi selles, kas me tunnistame enam loodusseadusi, loogikat ja mõistuspärast elu. Homode kooselu pole meil keelatud, seega pole midagi tarvis legaliseerida ju?! Aga kooseluseadus tahab perekonna mõiste sisuliselt ümber defineerida ja sugugi mitte selguse poole, vastupidi, selget iidset ja loodusseadustega kooskõlas arenenud ning olevat mõistet on äkki tarvis paari kisakõri pärast seadusega ümber ja halvemaks teha - no kas midagi rumalamat ja mõttetumat asja saab riigikogu ette võtta? kui see pole kuritöö, siis mis see on? Sellele on ainult üks vastus: siis on see nii suur rumalus, et need inimesed tuleks Toompealt otse Paldiski maanteele viia, enne kui nad jõuavad oma rumalused ellu viia.
k
Kurbusega kuulutan/ 10. mai 2014 13:30
Vanur M.Berg olles vist ise ka sotsiaallibedik, jättis kasutamata võimaluse vait olla. Sellega liigitas ta ennast rumalate vastutustundetute vanainimeste hulka (selliseid ei ole õnneks palju). Ku muidu on vanematel inimestel loomupärane omadus olla noortest targem=elukogenum, siis sellised maimud lähevad vananedes järjest rumalamateks. Tänane tase on sii selline, et seda ei kavatseta isegi varjata enam. RIP tädi.
h
Homoseksualism on hälve/ 9. mai 2014 16:36
Äärmuslikkult tolerantsed ühiskonnad on määratud hukkule varem või hiljem, sest loodusrahvad suretavad nad lõpuks välja.Pean loodusrahvasteks loodusseadustega kooskõlas või sellele ligilähedaselt elavaid rahvaid, nad on agressiivsemad.Lääne Euroopa ja üldse Euroopa rahvad hääbuvad kui midagi meie suhtumises kardinaalselt ei muutu.Meie heaolu ühiskonna ülalpidamine on kallis, rahvas vananeb ja väheneb, tasakaalu suudame hoida ainult immigratsiooniga, mis on omakorda osutunud probleemide pesaks.Lõtvade elukommetega kultuurid on ka ajaloos varem maailmast kaduma läinud.Õhtumaade rahvaste aeg saab otsa kui praegune tendents jätkub.
m
madis kirjutas/ 9. mai 2014 14:03
Ülo Vooglaid, sotsioloog: "Tänapäeva nn globaliseeruvas maailmas püüavad mingid inimgrupid end üha enam maksma panna (teisi alistuma sundida) mitte relvadega, vaid ideoloogiaga, tarbimis- ja meelelahutushullusega. / --- /" -- http://www.ohtuleht.ee/433975/pederastid-on-jaamae-vaike-osa ;--
m
mõtlev kodanik/ 9. mai 2014 11:04
Pr Berg, pidasin Teist varem lugu, arvasin Teid targa naise olevat, tuleb välja, et olin ise seda arvates rumal. Tark naine ei saa ega tohi ühiskonda lõhkuda, targal naisel ei sobi nii avalikult valetada, tark naine ei riku oma järeltulijate elukeskkonda - selle kõigega aga kooseluseadus just tasahilju alustab. Alustab segadusega ühiskonnas, iidsete väärtuste kaotamisega, demagoogia ja valega. Kas 21.sajand on Teie arvates tõesti ainult mõistuse kaotamise sajand?
Põhiküsimus ei ole ju sallivuses, loomulikult ei tohiks keegi ka samasoolisi kooselavaid paare kõrvalt torkima minna ega nende lapsi kuidagi halvustada, aga inimkond elab ikka täie mõistuse juures ja samasooliste kooselu ei ole kooselu abielu mõistes, seega ei saa nende üle kehtestada sama seadust, mis hõlmab ka mees-naine kooselupaarid, need lihtsalt ei ole samased, kui veel kehtib traditsiooniline loogika, kui veel maksavad loodusseadused. Kui Teie parteil õnnestub loodusseadused ümber teha ja loogika kehtetuks tunnistada, siis me muidugi enam ei vaidleks :)
Meeleparandust, pr Berg, ja tulge mõistusele!

g
Gunnar/ 8. mai 2014 18:56
Kordan varemkirjutatut, mis millegipärast on kadunud. Vabaabielus olevatel heteropaaridel on ilma kooseluseaduseta võimalus oma kooselu juriidiliselt vormistada. Kui nad seda mingil põhjusel ei ole teinud, on see nende vaba tahe. Miks peaks seadusandja neile veel ühte seadust looma, mida I. Sooäär oma Postimehe artiklis nimetab soovituslikuks!? Kui kooseluseaduse nime all tahetakse laiendada homopaaride õigusi, tuleks seda ka avalikult tunnistada, mitte peituda sooneutraalsuse sildi taha.
j
jälle see/ 8. mai 2014 18:29
arengu jutt. Kuhu siis edasi areneme?
t
toni/ 8. mai 2014 16:26
Imelik artikkel.Ilmselt heatahtlik naine.Tema sexorientatsioonist ei saa aru .Mina tahan abielluda sitasitikaga.Millise kiitva artikli Te siis kirjutate. Jõudu mõtlemiseks.
g
giga/ 8. mai 2014 15:23
Maimu Berg paistis alati targa ja südamliku naisena, nüüd aga esineb nagu tõeline kapist välja pääsenud lesbi kõikide oma arusaamadega moraalist. Ühes osas on tal tuline õigus: perekonnarevolutsioon, kus pooled lapsed ei ela enam lihaste vanematega või rohkemgi veel, on vana aja mõiste järgi vallaslapsed, kaotas ära sellesama vallaslapse paine. Ainult et vabadusejünger Berg ei märka, kuipalju uusi paineid on lastele abieluvabadus kaasa toonud. Mismoodi "kooseluseadus" inimesi siis õnnelikumaks teeb? Bergi mõttekaaslane Sooäär ( ka homo?) kinnitas, et selle seaduse vastuvõtu läbi saabub õnn 170 000 inimese juurde. Muideks, õnn ei ole juriidiline kategooria. Homovahutajad peaksid selgeks tegema elementaarse loodusteadusliku tõe, et inimene on inimsoo kestmajäämiseks loodud kahesoolisena ja mis sellest tõsiasjast tuleneb.
n
Nii ta on/ 8. mai 2014 14:44
Täiesti nõus, selline asjalik jutt meie meedias tõstab lausa tuju.
v
Vabariigi valvur to vastus vabariigi valvurile./ 8. mai 2014 02:42
Ise kirjutad et Edo ajal OLI, ja see nad päästiski, et OLI. Ja vaatangi Jaapanit nüüd, sest ENAM AMMU EI OLE seda perverssust seal. NSVL ei ole tsivilisatsioon, vaid oli impeerium oma paljude puuduste ja pahedega. Aga vaat, pede tuleb ikka küll ka teiste auke uuristama, mitte küll jah jõuga, aga oma imala jutuga ligi ajama. On seesugune kogemus omas käest. Oma loogika üle eriti ei kurda, pigem on sinu enda väikses kommis üks loogikaviga (seoses Jaapaniga), üks vähestest teadmistest tingitud (NSVL ei kukkunud mitte kokku pedefoobia tõttu) ja üks viga teadmatusest tingitud (viimane lause).
Berg on vist vabamüürlaste palgal olev lesbar, jääb selline mulje.
v
vastus vabariigi valvurile/ 8. mai 2014 01:17
Sa tõid näiteks roomlased. Aga kas sa näiteks seda teadsid, et Jaapanis Edo ajastul oli seda sorti suhe isegi rohkem moes kui nö tavasuhe ja ometi vaata Jaapanit nüüd. Samas nõukogude liit hoidis ju pededest end kaugel eemal aga ikka varises kokku. Ma ise pede pole aga ma ei saa aru, kus on su loogika. Las nad olla, ega nad sinu auke ei tule uuristama ju.
w
www/ 7. mai 2014 23:26
Väga normaalne jutt. Igasugused varrovooglaiud, markusjärvid ja muud mallepärnad võiksid selle läbi lugeda ja oma silmaringi pisut avarada.

v
Vabariigi valvur/ 7. mai 2014 23:00
Literaadi osav demagoogia. Räägib ühiskonna suhtumiste muutumisest, öeldes et elame 21 saj.-l. Seda tean ilma tema ütlematagi. Tähelepanu alt jätab aga välja moraali ja kõlbluse devalveerumise. Lugege Spengleri "Õhtumaa allakäik". See, mille eest Spengler 100 aastat tagasi hoiatas, leiabki täna aset. Vana- Rooma tsivilisatsioon, omaaegne kõrgkultuur, variseski kokku välisrünnakute all, kuna pedekultuur ruulis ja sõdurid selle asemel, et riiki kaitsta, keerasid üksteisele taha. Ärge sotse mitte mingi hinna eest valige. Sotsid on moraalilageduse lipulaev. Siis läheb Eestis lahti üks pedede pidu ja pillerkaar ja sinine lipuvärv asendatakse lillaga.
j
jajah/ 7. mai 2014 22:19
ometi kord ka üks mõistlik jutt
a
Ajad on edasi läinud/ 7. mai 2014 07:55
Nõukajal karistati riigivargaid, kleptomaane, röövleid. Nüüdon ajad edasi läinud ja riigivaraid enam ei karistata - nad on/hakkavad poliitikuteks. Miks aga kiusatakse /karistatakse tavavargaid ja röövleid? Ajad on ju edasi läinud, tuleb nendega tolereerida ja lõpetada nende karistamine. Neid on ka vähemus nagu homodki (kuigi rohkem kui homosid). Tuleb lõpetada selle vähemuse kiusamine ja aru sada, etkakleptomaanid on samasugused haiged nagu homodki.
v
Viivika/ 6. mai 2014 19:25
m
mich/ 6. mai 2014 19:18
ennäe imet-polegi maha kribatud vaid täies mahus artikkel!!