Raha

Josing: kõrged palgad kasvavad kiiremini (16)

Õhtuleht.ee, 6. mai 2014 09:20
Marje JosingFoto: MATI HIIS
Eesti konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing ütles, et kõrgepalgaliste spetsialistide palk tõuseb Eestis kiiremini, kui madalapalgaliste oma.

Statistikaameti andmete järgi on võrreldes 10 aasta taguse ajaga palk kahekordistunud. Kui aastal 2004 oli Eestis keskmine palk 446 eurot, siis 2013. aastal oli see 955 eurot, vahendab ERR -i uudisteportaal.

Josing märkis tänahommikuses "Terevisioonis", et neid inimesi, kes teenivad vähe on Eestis palju ja sageli on seal palgatõusud tunduvalt väiksemad, kui suuremat spetsialiseerumist nõudvate ametite juures.

Neljaliikmelise pere nädalase toidukorvi maksumus on 10 aastaga kallinenud üle 30 euro. Kui aastal 2004 oli selleks 40,42 eurot, siis möödunud aastal pidi toidukorvi eest välja käima 71,61 eurot. Josing lisas, et toiduainete hinnad on kogu maailmas jõudsalt kasvanud.

"Kui me vaatame hindade tõusu ja palkade tõusu, siis palgad on tõusnud Eestis kiiremini," lausus ta lisades, et 10 aasta jooksul on olnud vaid kaks aastat, kui reaalpalk langes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee