KAKS KORDA NÄDALAS: Kuigi Halliste haruapteek on praegugi avatud vaid kaks korda nädalas, leiavad aleviku elanikud, et see on parem kui mitte midagi. Foto: ALDO LUUD
Arvo Uustalu 6. mai 2014 07:00
Mais pani uksed kinni Nurme haruapteek Martnas. Sama saatus ootab lähiajal Põltsamaa Uue Apteegi Kõo haruapteeki Viljandimaal ja Karksi-Nuia apteegi Halliste haruapteeki.

Apteekrite liidu liikmete küsitlusel selgus, et sama saatus ähvardab nende ebakindla olukorra tõttu veel 18 maa-apteeki.

Halliste on Abja-Paluojast, kus 1. juulil suletakse ka pangakontor, vaid seitsme kilomeetri kaugusel.

Karksi-Nuia apteegist kinnitatakse, et kollektiivis on Halliste haruapteegi sulgemisest räägitud, kuid kindlat kuupäeva veel öeldud ei ole.

Halliste elanikud suhtuvad apteegi kadumisse mitmeti. Olgu ka, et selle sulgemine lisab nende ellu ebakindlust.

"Hoop oleks suurem, kui apteek oleks lahti iga päev. Praegu on see avatud vaid teisipäeviti ja reedeti, aga haigeks võib ju jääda ka kolmapäeval," tõdeb alevikus elav Liidi.

Hallistes elav Ants ütleb algul irooniliselt, et kõik võib kinni panna ja linna ära viia, kuid tunnistab siis, et mõistagi valutab ka tema süda apteegi pärast.

"Kroonilistele haigetele on see eriti vajalik. On kindel, et kas või kahel päeval nädalas tellitud ravimid ees ootavad," kinnitab ta tõsinedes.

Kalev usub, et ehk jääb Abja-Paluojaski apteek lahti.

"Aga meie inimestel on logistiliselt lihtsam siit juba 35 kilomeetri kaugusele Viljandisse ravimite järele sõita kui Abja-Paluojale.

Bussiga on nii, et kui hästi läheb, siis hommikul lähed ja õhtul tuled," nendib ta.