Raha

Postimehe suuromanik ostis osaluse ka uudisteagentuuris BNS  

Toimetas Sander Silm, 5. mai 2014 10:24
Foto: Tairo Lutter
MM Grupi tütarettevõte UP Invest omandas 55-protsendilise osaluse BNS-i omavas Uudisvoog OÜ-s. UP Investile kuulub ka pool Postimeest väljaandvast Eesti Meedia aktsiatest.

MM Grupi juhatuse liige Margus Linnamäe, kes on ajakirjanduse andmetel Eesti üks mõjukamaid ettevõtjad, kommenteeris ostu järgnevalt: "Kuna olin juba varasemalt investorina meediaärisse sisenenud, siis tundus ettepanek liituda BNS-i omanikeringiga igati loogiline," ütles ta.

Koos enamusosaluse omandamisega toob Margus Linnamäe BNS-i juhtima pikaajalise meediajuhi töökogemusega Sven Nuutmanni. Lisaks BNS-i juhtimisele saab Sven Nuutmannist ka UP Investi juhatuse liige, kus tema vastutusalaks saavad olema eelkõige UP Investi investeeringud meediavaldkonda.

Sven Nuutmann on töötanud Ekspress Gruppi kuuluva AS-i Delfi juhatuse esimehena aastail 2009–2011. Mai alguses turvaettevõtte USS tegevjuhi ametikohalt lahkunud Sven Nuutmann on varem töötanud Sportland Eesti tegevjuhina, asepresidendina Rambler Media Ltd-s, tegevjuhina Rambler TV-s ja Tele2-s Venemaal ning juhtinud rahvusvahelisele meediakontsernile Modern Times Group MTG AB kuuluvat ettevõtet MTG Radio Ida-Euroopas.

Sven Nuutmanni sõnul on tema ülesandeks arendada BNS-is välja senisest laiapõhjalisemad klienditooted. "BNS on väga tugeva ajaloo ja meeskonnaga meediaettevõte. Minu peamiseks eesmärgiks on laiendada pakutavate toodete valikut muutunud meediamaastikul. Samuti on oluline juba olemasolevate toodete parem ja jõulisem positsioneering turul. Peame säilitama liidripositsiooni Eestis ja Leedus ning tugevdama ettevõtte positsiooni Lätis,“ lausus Sven Nuutmann.

Seoses tehinguga muutub ka BNS-i nõukogu. UP Investi esindajatena lähevad ettevõtte nõukogusse Kristjan Vilosius ja Paavo Truu.