Midri ökojumestuse blogi

Akne kaardistamine (2)

Õhtuleht.ee, 5. mai 2014, 09:24
Foto: niilodesign
Aknega on vähemalt teismeliseeas võidelnud enamik meist. Mõnedel jätkub probleem ka hilisemas vanuses.Minul on akne olnud nüüdseks ca 12 aastat. Vahepeal kergemakujuliselt ja siis jälle ägenenud.Peetakse tavaliseks, et puberteedieas akne välja lööb, aga kui see kestab ka kahekümnendates ja nahaarstilt abi ei ole võimalik saada, siis peaks üle vaatama oma elustiili. Sealhulgas mitte ainult liikumise, nahahooldusrutiini ja tooted, mida kasutatakse vaid ka toiduained, mida tarbitakse igapäevaselt ning mõningatel juhtudel ka emotsionaalse tervise probleemid.

Mis probleeme näitavad piirkonnad, kuhu akne tekib?

Laup – seedeelundkond ja põis. Põhjuseks võib olla vähene vedeliku tarbimine ning ebapiisav toitainete sisaldus toidus. Võib esineda ka allergiat mõne toiduaine või  toiduainete rühma vastu.

Nö. meelekohad(k.a. silmade välisnurgad) – probleem võib olla jällegi tingitud vähesest vedeliku tarbimisest. Menüüst võiks välja jätta kohvi, karastusjoogid, alkoholi. Või nende tarbimist vähemalt vähendada, sest nad kõik on diureetilise  toimega.

Silmade all, nina küljed – hingamiselundkond. Põhjuseks võib olla suitsetamine, aga ka väga saastunud linnaõhk. Ka allergiad võivad selles piirkonnas aknetaolisi lööbeid põhjustada. Kui esineb punnikesi silmade all ja nina külgedel, siis võiks kriitilise pilguga üle vaadata ka oma hambahügieeni harjumused, sest sageli on nahaprobleemide põhjuseks ka igemepõletik ja üleüldine kehv suuhügieen.

Nina ots – südame piirkond, vererõhu probleemid.

Lõua keskosa – magu,seedimine, põis ja neerud. Vistrikud selles piirkonnas võivad olla märguandajaks, et organismi koormavad toksiinid. Seedetegevus on nõrgenenud.

Lõua piirkond(eriti näo külgedel) – hormonaalsüsteem. Hormonaalhäired võivad olla tingitud stressist ja emotsionaalsest tasakaalutusest, aga ka mürkainete sisaldusest igapäeva kosmeetikas, kodukeemias jne(hormonaalsüsteemi tegevust häirivad näiteks ftalaadid, millega on vooderdatud toiduainete plastikust pakendite sisu, võib olla lisatud ka kosmeetikasse/hügieenitoodetesse).

Põsed – seedesüsteem. Piimatoodete, palju töödeldud toitude ja valge suhkru pidev tarbimine võivad põhjustada põletikulist aknet põskedel.

Väike spikker organite ja akne seosest:

Maks – silmaalused, kulmu ümbrus, ülahuule kohal.
Neerud – silmaalused, lõua keskosa, kulmude vaheline piirkond, pealagi.
Sapipõis – juuksepiir.
Kilpnääre – kulmude välisnurgad.
Magu – ülahuul, silmaalused, põskede alumine osa/lõua külgmine osa.
Süda – nina, põskede ülemine osa nina kõrvalt.
Põrn – nina alune.
Kopsud – põskede alumine osa nina kõrvalt.
Soolestik – alahuul.
Põis – lõua ots, lauba keskosa.

Veel aknest järgmises postituses!

2 KOMMENTAARI

s
Surm 8. mai 2014, 02:04
Aga kui aken on munni otsas, siis on surm juba suu- nurgas.
n
Nagu polkovniku lesk? 5. mai 2014, 16:44
Nii palju haigusi? Mina olen 60-aastane mees ja mul ka valgeid täpikesi. Otseselt tervise üle ei kaeba, aga sexinud pole juba 5 ja pool aastat, sest naised ei taha sexi.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee