Eesti uudised

Kiirabiõdede kogenematus on karuteene haiglate EMOdele? (20)

Karoliina Vasli, 5. mai 2014 07:00
TIHEDAD KÜLALISED: Ida-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakond. Kiirabibrigaadid on siin sagedased külalised, kiirabi toodud haigete osakaal on aasta-aastalt kasvanud. Arno SaarFoto: Arno Saar

Napp palk, suur töökoormus ja kurjad hinnangud patsientidelt – pole siis ime, et kiirabiõed tihtipeale isegi otsese vajaduseta haiged erakorralise meditsiini osakonda viivad. Soome tööle läinud Mare Liigeri sõnul peavad õed töötama konveiermeetodil.

Kiirabi sõidab Tallinnas väljakutse peale kohale. Ukse avab pensionär, kel üleriided seljas, kott käekõrval. "Läheme haiglasse," kamandab ta.

Kiirabiõde vaatab patsienti ja poetab, et ehk saaks ka ilma. "Mis sa, õde, ka tead. Ma tahan arsti," sõnab vanur ja lähebki sõiduks.

Hiljem selgub erakorralise meditsiini osakonnas, et tulekuks polnudki mingit vajadust. Ühe Tallinnas töötava kiirabimeediku sõnul pole selles olukorras midagi harukordset. Varasemaga võrreldes on arstiga kiirabibrigaade märgatavalt vähem ning meediku kinnitusel on õdedega kiirabibrigaadides brigaadijuhid tihtipeale küllaltki kogenematud, mistõttu viiakse haigeid aina enam EMOdesse, mis tähendab seal suuremat koormust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2013
Mare Liiger: kiirabiarstid koondatakse, 2000 haiget jääb uuest aastast hätta!
05.11.2013
Koondatud kiirabiarst: "Meid ei ole lihtsalt vaja enam. Üleliigsed."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee