Eesti uudised

Riigikogulane Vene pidustuste keelusoovitusest: hukkunuid tuleb mälestada (3)

Siim Randla, 5. mai 2014 07:00
9. maid tähistatakse Venemaal Suure Isamaasõja võidupäevana. Eestis tuuakse sel päeval Pronkssõduri juurde lilli. tairo lutterFoto: Tairo Lutter
"Hukkunud kaasmaalasi tuleb mälestada sõltumata päevapoliitikast, sest suures sõjas võeti ilma nõusolekut küsimata lähtuvalt sünniaastast noormehi sellesse armeesse, kelle käes parasjagu võim oli – alternatiiviks oli mahalaskmine," ütleb riigikogu keskerakondlasest liige Viktor Vassiljev välisministeeriumi läkitatud märgukirja kohta, kus palutakse meie võimukandjatel mitte osaleda Venemaa saatkonna ja teiste idanaabri esindusorganisatsioonide pidustustel, mis korraldatakse võidupüha puhul.

Viktor Vassiljev märgib, et oleneb asjaoludest, kes ja kuhu pärgi viib. "1922. aastal sündinud vend sattus ühele poolele, 1924. aastal ilmale tulnud vend teisele poolele ja polnud sellest rõõmu kummalgi, mõlemad said otsa maad tabanud õnnetuses. Seda õnnetust tulebki meeles pidada ja mälestada alati, elavatele hoiatuseks," ütleb Vassiljev, et kui pärg kuhugi pannakse, siis nii tulebki mõelda ja öelda.

"Oma mitteosalemist ei pea põhjendama. Vajadusel, kuluaarivestlustes, saab loomulikult viidata sellele, et mõistame hukka Putini režiimi agressiivse tegevuse Ukrainas ja ei pea seega võimalikuks Venemaaga suhtluse jätkumist stiilis business as usual," seisab välisministeeriumi Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroo direktori Celia Kuninga kirjas.

Samal teemal

10.05.2014
KUUMAD TÜDRUKUD KOHTLA-JÄRVELT ehk Kuidas ma endale Georgi lindi rinda sain