Eesti uudised

KURB LÕPP: loomapargi jooksus hundid on maha lastud!

Arvo Uustalu, 5. mai 2014 07:00

19 KOMMENTAARI

p
polks vaja olnud / 7. mai 2014 08:35
no vanasti olid hundid ikka nagu metsas mitte kuskil valjanaitusel . Nii et hundid vist hakkavad metsast ara kaduma .et neid ainult loomapagis veel naha voib . Nuud on siis Eesti viimased hundid ka maha lasted . las need lambakasvatajad nuuud juubeldavad ja soovad oma torte ning supelgu rahas
e
ei saa lihtsalt aru/ 6. mai 2014 21:05
Ma ei saa aru, kuidas te napakad ei mõista seda, et jahipüss on igal jahimehel, aga uinutipüss on jahtkonnal näiteks ainult 1 või 2. Ja kui jahimehed, umbes 10-15 inimest otsivad hunte ning näevad neid, siis te arvate, et hundid jäävad ootama, kuna jahimees jahipüssi uinutipüssi vastu vahetab? Pigem ikka kindla peale minnes loom hukata, kui minna uinutipüssi otsima või mingil muul moel teda elusana päästa. Mõelge ennem, mida te kirjutate, lambakari. ( Ja peale seda, arvan, et linnainimesed arvavad, et liha saab poest, mitte loomi küttides ) ;)
l
Loll kes põhjust ei leia/ 6. mai 2014 15:13
Iga talumats või muidu moonakas (vaimu) ei peaks saama "loomaaeda" pidada. Pigem jääb mulje et see talu ongi rohkem nagu kahejalgsete loomaaed!
p
Punkar Peep Luule Keskagentuurist/ 5. mai 2014 21:10
Hullavad hundid ja ilusad kutsikad,
mida saan teile anda?
Ilma peal olen ja endalgi pole ja
tarkust patta ei panda.
Sooviksin elada teie keskel
rõõmsa rebase moega,
sulame ühte metslaste pereks
karva ja vere ja koega!
Kõigepealt visake peast see risu:
mõõte- ja mõttemallid...
Te ilmailu, te elav täius,
sööge mind ära, kallid.
m
MATS/ 5. mai 2014 18:29
Kes kaevas? Ilmselt otsisid metsas vabaduses elavad hundipreilid omale kavalere. kolm noort isast läksidki hüppesse, ula peale!
k
kap/ 5. mai 2014 17:28
milles hundid süüdi, et nad maha lasta tuli? alati inimene rikub kõik ära. ning jahimehed ei ole normaalsed inimesed, vaid väärastunud.
m
ma ka ei saa aru/ 5. mai 2014 17:26
miks kohe peab maha tapma???? on ju muid võimalusi kinni püügiks. justnagu ilma vereta midagi loomade juures teha ei võigi, ikka see tapahimu on suurem, kui ajudega mõtlemine, et mõtleks ka seda, et ka nemad on elusolendid, MIKS TE TAPATE KOGUAEG????
k
kuubik/ 5. mai 2014 12:44
Lõbumõrvaritel oli hea elu korraks. Said oma naudingu kätte ennast nõrgemaid piinates. Haiged inimesed need jahimehed! Õige mees (ega naine) kaitsetu looma vastu lõbupärast kätt või relva ei tõsta. Oleks päriselt mure kelelgi heaolu pärast siis oleks ka uinutipüss leitud ja laskja kes märki tabab mitte lastud mingid tattnokad looma vigastama.

m
matsu/ 5. mai 2014 12:23
Tore, et kätte saadi! Tõeline jama oleks olnud, kui nad mõne lapse oleks maha murdnud. Inimpelgus ju neil väike ja laps kerge saak, nagu lammaski.
n
5. mai 2014 11:43
niikui nii varastate aga nüüd juba raskem.
a
ants/ 5. mai 2014 11:26
tulviste ei pea nüüd tervet küla enam lamba varasteks pidama, kui hunt mõne lamba ära viib :)
5
54/ 5. mai 2014 10:50
ei ole siis mõtet metsloomi puuri pista, näete, mis juhtub
m
mell/ 5. mai 2014 10:45
küll nüüd mõni mees hõiskab,et sai hundi maa lastud nii kergelt,võinuks muul moel nad ikka kinni püüda,vastik
s
selge näide, et/ 5. mai 2014 10:18
Hunt on targem kui inimene. Sõna inimest ma teadlikult suure algustähega ei kirjutanud. Rahu loomadele, nemad ei olnud mitte milleski süüdi.
I
..../ 5. mai 2014 09:51
Inimene, kes väidab, et kuna need hundikutsikad olid sündinud vabaduses elavatel huntidel, siis sellepärast kandus ka inimpelglikkus neile üle, ei peaks iial ühti hunti aedikus pidama! Sest ilmselgelt ei tunne ta seda looma! Maailmas on hundiparke mitmetes riikides ja loomad on kasvanud inimese käe peal põlvkondi, ometigi on ka nende sotsialiseerimine väga suur ja teadlik töö. Ja alati ei ole ka need loomad kõigiga suhtlejad, kogemustega loomaparkides ei lähe isegi seal pidevalt tegutsevad inimesed mitte kunagi üksi nende loomade juurde, alati on koos vähemalt kaks inimest. Hundile omane inimepelglikkus on siiani olemas ka kahes ametlikult tunnustatud hundiverega rikastatud koeratõus, kuigi neile pole hunti enam põlvkondi juba lisatud. Hundiparkides on huntide aedikud topelttarandikega ja väga kapitaalselt ehitatud, lisaks on korralikult tarastatud ka kogu territoorium. Nii et loomad ei saa pääseda kontrollitavast alast väljapoole, väravad aedikutesse on dubleeritud nii, et esialgu minnakse väikesesse aedikusse ja sealt edasi avaneb alles loomaaedikute värav. See, et need loomad olid esialgsete uudiste alusel trüginud välja võrgu vahelt, näitab, et aedikud ei olnud selliste loomade pidamiseks. See, et niisugused noored loomad said jooksu, oli neile surmaotsuse allakirjutamine! Uinutipüssi ei saa kasutada täpsuslaskmiseks pika maa taha, nii et - ega neil lootust ei olnud. Seal on aedikutes veelgi suurkiskjaid - ehk võetakse kogu selline "loomaaiandus" nüüd hoolsama kontrolli alla. Eestis ei ole vaja uhkeldada arvukate metsloomade pidamisega aedikutes! Ei toimu seal ju ka mingit teadustööd või liigisäilitamist.
s
5. mai 2014 09:42
Sügav poolehoid kogu loomapargi-perele. Kahtlemata on huntide kaotus neile väga suur löök.

y
yks eit/ 5. mai 2014 09:19
ma ei saa aru,miks metsloom peab aedikus elama...looduses ta võitleks oma olemasolu eest,nüüd tegi tapatöö aitajast INIMENE...
l
Lugeja/ 5. mai 2014 08:47
Kas on ikka õige, et eraloomaaedadesse kogutakse ohtlikke murdjaid ja veel palju ohtlikke isendeid. Kui ikkagi mürgised ja veelgi enam võimsad maod lahti pääsevad? Inimesed satuvad ohtu ja peavad kannatama hirmutunnet, turvalisus pole tagatud ja ohud sellisel juhul on võimalikud. Eraloomaaedade pidajad ei suuda võtta vastutust inimesele ohtlike loomade pidamisel..
a
Annika/ 5. mai 2014 08:25
Kui suudeti jahipüssist neid hunte tulistada, siis samahästi oleks võinud ka ju uinutipüssi kasutada?? Selline tunne nagu üldse ei proovitudki neid hunte elusalt tagasi saada..