Maailm

Dalai-laama saabus Riiga budistlikke õpetusi jagama (2)

Toimetas Kristin Aasma, 4. mai 2014 16:25
Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso saabus 4. mail 2014 Riiga.Foto: Roy Strider
Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso saabus täna Riiga, et algaval nädalal anda Balti riikide ja Venemaa inimestele budistlikke õpetusi.

Riia lennuväljal olid pühameest tervitamas vene budistide ja Kalmõkkia vaimne juht, Kõrgeauline Telo Tulku Rinpoche, Tema Pühaduse dalai-laama esindaja Ühendkuningriigis, Skandinaavias ja Balti riikides Thubten Samdup, Läti budistlike organisatsioonide juhid ning Eesti ühenduse Tiibeti Sõbrad esindaja Roy Strider.

Tiibeti usujuht siirdus peale südamlikku tervituskõnet ja sooja vastuvõttu lennuväljalt erikorteežiga hotelli Radisson, kus teda võtsid vastu budistlikud mungad ja teda tervitama tulnud rahvas.

Dalai-laama annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias Kipsala messikeskuses. Õpetused on jälgitavad ka otseülekandena internetis.

Otseülekande ajakava Eesti aja järgi on mõlemal päeval sama:

09.30-11.30
13.30-15.30

Samal teemal

Interneti vahendusel on kättesaadav ka venekeelne ja inglisekeelne sünkroontõlge.

Tiibeti usujuhi Riias jagatavad õpetused hõlmavad mahajaana budismi tüviteksti Südasuutrat ja tiibeti munga, joogi ja filosoofi Gyalsey Thogmey Zangpo (1285-1369) kirja pandud bodhisattva 37 käitumisviisi. Nõnda keskenduvad õpetused budismi kahele peamisele tugisambale – kõikehõlmavale tarkusele ja kaastundele kõigi tajuvate olendite suhtes.

Sissejuhatus Südasuutrasse ja täpsem info õpetuste kohta on leitav veebilehelt http://www.dalailama.ee/.

Dalai-laama õpetustega koos leiavad Riias aset ka ainulaadsed näitused ja sündmused: fotonäitus "Dalai-laama. Seni kuni kestab maailmaruum...", pühade budistlike rullmaalide (thangkade) näitus "Elav traditsioon - Nikolai Dudko budistlikud thangkamaalid", andeka vene režissööri Vitaliy Manskiy dokumentaalfilm "Sunrise/Sunset" ("Koidik/Loojang") ning vene kultusliku protestimuusiku Boris Grebenshchikovi ja ansambli Akvarium spetsiaalne kontsert.

Kommunistlik Hiina Rahvavabariik anastas ja okupeeris Tiibeti 1950.
aastal. Dalai-laama põgenes 1959. aastal oma kodumaalt ning on sestpeale elanud Indias paguluses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee