Eesti uudised

Ülikooli Apteek on valmis laienema maapiirkondadesse (10)

Toimetas Kristin Aasma, 4. mai 2014, 16:14
Ülikooli apteegi juhatuse liige Reet TengFoto: Liis Treimann / Postimees
Ülikooli Apteek teatas vastuseks eilsele apteekrite liidu avaldusele maa-apteekide sulgemise kohta, et on asutamispiirangute kadumisel valmis laienema üle Eesti ja tagama ravimite kättesaadavuse ka nendes piirkondades, kus apteegid väidetavalt suletakse.

Ülikooli Apteegi juhatuse liikme Reet Tengi sõnul lähtub ettevõte riigikohtu otsusest, et apteegituru korporatiivsed reeglid kaovad ja turg avaneb lisaks olemasolevale kahele turuosalisele ka teistele huvilistele.

Samal teemal

Teng ütles pressiteate vahendusel, et vastav seadusandlus on täna allutatud suures osas ühe ravimikaubandusega tegeleva grupi ja tema satelliitide huvidele, millest lähtudes on esitatud ka riigikogu menetlusse uskumatu ja teadlikult riigikohtu otsust eirav eelnõu.

Teng sõnas, et üksikult tegutsevad proviisorid on suure hulgifirmaga läbirääkimistel palju keerulisemas olukorras kui apteegiketid ja sellele on tähelepanu juhtinud õiguskantsler, riigikontroll, konkurentsiamet, ravimiamet, sotsiaalministeerium ja rahandusministeerium.

"Eilne teade väidetavatest apteekide sulgemisest on suunatud homsele riigikogu sotsiaalkomisjoni istungile, et jätkata olemasoleva põhiseadusega suures vastuolus oleva eelnõu läbisurumist," kommenteeris Teng.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee