Eesti uudised

Ülikooli Apteek on valmis laienema maapiirkondadesse

Toimetas Kristin Aasma, 4. mai 2014 16:14

10 KOMMENTAARI

m
mis on lubatud härjale.../ 5. mai 2014 10:54
On need, kes reegleid loovad, teistele, ning siis on need, kes teiste loodud reeglite järgi elavad ja arvavad, et nii ongi aus ja õiglane. Üks alternatiivne mõte aga asub aadressil
http://uus.minut.ee/maailmaparandamise-idee-uksikisikud-vordseks-riikidega/
p
põhi-WC-paberist/ 5. mai 2014 10:45
Igasugu seadused, ka põhiseadus, on põhimõtteliselt firma sise-reeglistik. Firmaks on nelikpartei juhitav AS Eesti Vabariik. Sisuliselt Ansip, Kallas, Laar, Savisaar, Mikser, Paet, Ligi, Lang, Ergma, Ojuland, Michael, jne. umbes 15 inimest otsa, ongi kogu see põhi-seadus. Kui see seltskond tahab, siis nad võivad automaadist tänava ääresi meelelahutuseks mööda sõitvaid autosid tulistada ja juriidiliselt on kõik korrektne, sest valitsuse liikmetel ja riigi-kogujatel on saadiku puutumatus. Politseisse pole mõtet pöörduda, Politsei peab hoopis elav-kilbina tipp-poliitikutele turvameesteks olema ja end kaitsta üritavaid tava-kodanikke vastu tulistama. Selline on JURIIDIKA!!! Ja siis nüüd paar tegelast arvavad, et nad saavad väärikat, võrdväärset, kohtlemist olukorras, kus nende äri-konkurent poliitikute sugulasteks on või neile kilekotiraha on andnud... Ega siis Savisaare Šweitsi pangakonto sisu pole palgarahast tekkinud ning Reformarite kontosid me veel ei tea.
s
Soomlased pùùavad ka apteegiteenuste alal eestlasi nende oma koduturult välja tòrjuda , just nii/ 5. mai 2014 01:31
nagu seda silmakirjalikult teeb sotsialistiku Soome riigi dotatsioonide abil Eestist eestlaste eraettevótet - Tere-konserni välja suruv Soome riigi ettevòte Valio .
e
Eesti Inimene/ 4. mai 2014 23:18
Reet Tengi lubadustesse tuleks suhtuda analoogselt, nagu oleks pidanud eestlased suhtuma 1940. aastal juunikommunistide (Lauristin, Anvelt ja Barbarus ) lubadustesse. Vaimult on vaesed need, kes usuvad, Eesti apteekritele kuuluvate apteekide, suurima vaenlase, Reet Tengi, lubadustesse, katta kogu Eesti territoorium ( eriti piirkonnad, kus inimesed peaaegu puuduvad ) apteekidega. Tänased populistlikud lubadused, mida R. Tengi suust kuuleme ei kohusta teda juba homme millekski.
Oleme ajaloolise hetke tunnistajateks, kus välismaine "heategija" ja "muiduandja" on eestlastest kaasajooksikute kaasabil lämmatamas, praegu Eestis toimivat, ravimite jaemüüki.
See, mis tuleb varsti, pärast Eesti ettevõtjate eemaldamist, kohalikult ravimiturult ja välismaalaste sisenemist siia on näha Swedpanga ja SEB tänasest käitumisest ( kontorite järjepidev sulgemine ja teenustasude pidev tõstmine ).
Yliopiston Apteekki OÜ, koos oma tankisti Tengiga ei ole Eesti Vabariigi ravimituru päästja ning kui Ravimiseadus kirjutatakse ümber, selle Soome monopoli tahte järgi, siis on juba paari aasta möödudes ravimid Eestis sama kallid, kui Soomes.
k
Kari/ 4. mai 2014 21:37
Proviisori jutt ajalehes Äripäev näitab mis on Ülikooli Apteegi tegelik eesmärk...
Soomes kehtib seadus, et apteegi omanikuks tohib olla ainult apteeker, kellele saab kuuluda üksainus apteek koos maksimaalselt kolme haruapteegiga. Erandiks on Soomes just nimelt Yliopiston Apteekki, millele kuulub üks apteek koos 16 haruapteegiga ning kes Soomes neile tehtud erandliku riikliku soodustuse abil teenitud kasumitega soovib nähtavasti Eesti proviisoriapteegid välja suretada ja meie turu üle võtta.
Olgu vahemärkusena nimetatud, et Ülikooli Apteegi tegevjuhi Reet Tengi tööandja Yliopiston Apteekki grupi kogukäive oli 2012. aastal ettevõtte kodulehe andmetel 270,2 miljonit eurot ja netokasum 15,8 miljonit eurot. Võrdluseks ─ Eesti üldapteekide käive kokku samal perioodil oli 261 miljonit eurot.
Seega naudib Yliopiston Apteekki Soomes olukorda, kus tegutseda saab väga hästi korraldatud ja patsiendikeskses keskkonnas riigi poolt neile antud privileegi tingimustes. Eestis aga soovivad nad apteegikorraldust, mis oma mentaliteedilt läheks tagasi 1990. aastate kauboikapitalismi. Võiks öelda, et Eestis apteegituru paduliberaalsust jutlustav võõrriigi ettevõtte, kelle enda koduturg on rahvatervise huvides äärmiselt reguleeritud, halvustab Eesti seadusandjat selle eest, et meil soovitakse luua süsteem, mis põhineks kohalikel rahvatervise huvidel.
k
Karin/ 4. mai 2014 19:07
...laienema maapiirkondadesse algul koos Soome riigi rahaga ja siinse kantsleri toel , hiljem peab Eesti riik laienemise kinni maksma . Eesti riik ja rahvas ei ole soomlastele müügiks . Õigus ülem kui kohus.
l
Lollidele ja saamatutele maakatale soovituseks./ 4. mai 2014 17:43
Noh, internetist on ju lihtsam tellida!
n
No-Noo/ 4. mai 2014 17:40
Viimasele-tehke palun vahet tervisepoe ja apteegi vahel! Tervisepoed ongi ehk ainult sellepärast, et on apteekide asutamise piirang.

e
elise/ 4. mai 2014 17:18
no neid kreeme-ja shampoone saab kohalikust poestki-neil pole ühtegi retseptirohtu vms., müüjad ka mingid klienditeenindaja haritusega... see pole mingi apteek.
s
selle/ 4. mai 2014 17:09
jaoks siis suretataksegi kõik senitoimivad maaapteegid välja , täpsemalt ongi juba praktiliselt kõik hävitatud. Ebardid.