Eesti uudised

FOTOD | Mikser: Taani hävitajad on märk NATO kollektiivkaitse toimimisest (16)

Toimetas Marge Sillaots, 3. mai 2014 16:49
Foto: Siim Teder
Kaitseminister Sven Mikser kohtus täna Ämari lennubaasis oma Taani kolleegi Nicolai Wammeniga, kellega arutati Balti riikide õhuturbe, Läänemere piirkonna julgeoleku ning Eesti ja Taani vahelise kaitsekoostööga seotud küsimusi.

Mikser tänas kohtumisel Taanit oma hävituslennukite kiire saatmise eest Eestisse osalemaks Balti riikide õhuturbemissioonil. "Eestisse saabunud Taani hävitajad, aga ka Balti riikidesse saadetud liitlaste maa- ja mereväeüksused on selge märk sellest, et NATO kollektiivkaitse toimib ning allianss tegutseb jõuliselt oma liikmete julgeoleku tagamisega," ütles Mikser.

Taani kaitseminister Wammeni sõnul on Taani hävitajate osalemine Balti riikide õhuturbemissioonil osa liitlastevahelisest solidaarusest. "Veendusin Taani õhuväelastega kohtudes, et nad on saanud Eestis väga sooja vastuvõtu ning on rahul Ämari lennubaasi poolt pakutavate võimalustega," ütles Wammen.

Mikser ja Wammen tutvusid täna ka Ämari lennubaasiga, kohtusid seal teenistust alustanud Taani õhuväelastega ning jälgisid kahe hävitaja F-16 treeninglendu. Samuti sõid kaitseministrid Ämari lennubaasi sööklas ühise lõunasöögi koos Taani õhuväelastega.

30. aprillist alustasid Ämari lennubaasis teenistust Taani õhuväe neli hävituslennukit F-16, millega sai Ämari lennubaasist Balti riikide õhuturbeoperatsiooni teine baaslennuväli Leedus asuva Šiauliai lennubaasi kõrval. Taani hävitajate kõrval turvavad Balti riikide õhuruumi praegu Leedus asuvad kaheksa Poola hävitajat MiG-29 ning neli Ühendkuningriigi hävitajat Eurofighter Typhoon. Seega turvab Balti õhuruumi praegu kokku 16 hävitajat ehk neli korda rohkem kui tavapäraselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee