Eesti uudised

Talgupäeval on kaasa löömas vähemalt 38 000 inimest 

BNS, 3. mai 2014, 16:21
Foto: Tairo Lutter
Üle-eestilise Teeme Ära talgupäeva staapi laekunud esmase tagasiside järgi on laupäeval talgutel kaasa löömas vähemalt 38 000 inimest.

Talgujuhid on välja toonud erinevaid talguleide, teatas talgupäeva korraldaja BNS-ile. Tartu Peetri kiriku keldrist leiti kaks granaati ja Paldiskist miin - mõlemas paigas kutsuti kohale päästeamet. Tsoorus leiti tiigist varastatud jalgratas, Tahkurannas leiti aidast vanu hälle, Keedika külas leiti vana söega triikraud, Metsanurme talgutel avastati tiigist saar ja Petserimaal leiti vanu keskaegseid riste.

Samal teemal

Talgukorraldajate sõnul ei ole suurematest probleemidest seni teada antud. Üks talguline on siiski vigastanud saega kätt ja vajas arstiabi, üks talgujuht on saanud talgutel nina pihta ning pidanud arsti juures käima.

Talgupäeva meeskond ja päästeamet kutsuvad talgulisi järgima hoolega ohutusenõudeid. Lõkke tegemisel palutakse jälgida reegleid ja hoida ligi kustutusvahendid. Tugevama tuule korral pigem mitte tuld teha. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel tuleks teavitada päästeametit numbril 112. Kui talgulised avastavad katmata luukidega kaeve või muid ohtlikke rajatisi, soovitatakse neist ka tänavu teada anda päästeala infotelefonile 1524. Veekogude ääres peetavatel talgutel tuleks lastel hoolega silm peal hoida.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik ja koostööpartnerid.

Möödunud aastal korraldati talgupäeval üle Eesti 1522 talgut, millest võttis osa 40 098 talgulist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee