Maailm

Kiiev: Odessa provokatsioonide taga on välised jõud (19)

BNS, 3. mai 2014 15:05
Ukraina sisejulgeolekuväelased Odessa ametiühingute maja ees 3. mail 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Odessa ohvriterohked rahutused sepitseti väljaspool Ukrainat ning neid rahastasid endine esimene asepeaminister Serhi Arbuzov ja endine maksuminister Oleksandr Klõmenko, ütles Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) laupäeval.

"Odessas 2. mail aset leidnud provokatsioonid, mis viisid kokkupõrgete ja arvukate ohvriteni, toimusid tänu välisele sekkumisele ja neid rahastasid [ekspresident Viktor] Janukovõtši valitsuse endised kõrged ametnikud Arbuzov ja Klõmenko, kes varjavad end naaberriigis," ütles SBU pressiteates.

Samal teemal

Julgeolekuteenistuse pressiesindaja Jekaterina Kosarjova ütles Kiievis ajakirjanikele, et Odessa sündmustes osalesid "ebaseaduslikud sõjalised jõud Transnistria terrotooriumilt" ja nende tegevust koordineerisid "õõnestusrühmad" Vene Föderatsioonist.

Kreml süüdistab Odessa tragöödias Kiievi võime. "Kiievi võimud ei ole mitte ainult otseselt vastutavad, vaid nad on nende kuritegelike sammude otsesed osalised. Nende käed on verised," ütles Vene presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov.

Odessa tragöödia toimus "end Kiievi võimudeks pidavate jõudude" täiel teadmisel, lisas ta. Nemad lasid sündida sellel, et "ekstremistid ja radikaalid põletasid täiesti relvituid inimesi elusana. Ma rõhutan: need inimesed olid relvastamata".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee