Eesti uudised

"Teeme Ära" talgupäeval korrastatakse laulu- ja tantsupeoga seotud kultuurilugu 

Toimetas Kristin Aasma, 3. mai 2014, 13:56
Varbuse Muusikamõisa peremees Kalev LindalFoto: Margus Ansu / Postimees
"Teeme Ära" talgupäeva hommikuks on talguveebi kirja pandud üle 20 000 talgulise. Lisaks tavapärastele heakorra-, haljastus- ja prügikoristustalgutele korrastatakse talgupäeva raames ka suur hulk laulu- ja tantsupeo tuleteekonna äärde jäävaid ja mujal Eestis asuvaid kultuuriloolisi paiku.

Talguveebis on ainuüksi märksõna "mälestised" all kirja pandud ligi paarsada talgukohta üle Eesti. Tänavuse laulu- ja tantsupeo juhtmõte ütleb, et on meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu. Tänasel talgupäeval osalejad panevadki kõik käed külge, et meie aeg ja meie ühine kodu kaunimaks ja paremaks muuta, edastas Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Laulu- ja tantsupeo korraldajate sõnul kannavavd talgupäev ning laulu- ja tantsupidu samu väärtusi ning tugevdavad läbi koostegemise õlatunnet. Laulu- ja tantsupidugi sünnib ju suuresti talgutena, kui suurest ühisest pingutusest sünnib suur ühine rõõm.

Täna on sajad laulu- ja tantsupeolised, kes registreerisid oma talgud "Puudutuse aeg" märksõna all üle Eesti korrastamas erinevaid paiku.

Samal teemal

Näiteks korrastavad Suurupis inimesed oma kodukanti ning valmistuvad suvise laulu- ja tantsupeo tule ja tuleteekonnal osalejate vastuvõtuks. Mitmed talgud on toimumas ka näiteks Järva-Jaanis, kuhu samuti oodatakse suvist laulu- ja tantsutuld.

Varbuse Muusikamõisa peremees Kalev Lindal ootab väga talgulisi Põlvamaale avastus- ja korrastustalgutele Varbuse Muusikamõisa ning Tilleoru maastikukaitsealale. Lindali sõnul vajatakse talguliste abikäsi Postitee lähedal Varbuse külas trooniva kuningliku tammepuu ümbruse korrastustöödele.

Põnevust lisab Tilleoru maastikukaitsealal ainulaadse loodusobjekti avastamine laulurahvale uudse riitusekohana."Tilleoru maastikukaitseala piiril on peidus üks ainulaadne tammepuu. Praegu oleme seda tinglikult nimetatud la-sambaks," selgitas hinnanguliselt 300 aasta vanuse puu erilisust dirigent ja Varbuse Muusikamõisa peremees Kalev Lindal.

Aga Kuressaares korraldatakse hoopis laulutalguid, mille kohta talgujuht on öelnud nii: "Et laulupeo laulud selgeks saada. Lauluga jagatud PUUDUTUSE AEG on enese ulatamine teineteisele. Koos lauldud laulud ja koosoldud hetked loovad tunde. Neid ühises talgus helisema pandud viise me kanname endas kuni laulupeokaareni, et sealt KOOS hüüda: ILUS OLED EESTIMAA!!!"

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu "Aja puudutus. Puudutuse aeg" toimub Tallinnas 4.-6. juulil.

Suvise laulu- ja tantsupeo Tuletulemise rattateekond algab 15. juunil Tartust ning kulgeb
jalgratastel läbi Tartumaa, Jõgevamaa, Ida- ja Lääne-Virumaa, Järvamaa, Raplamaa ning Harjumaa Tallinnasse. Ligikaudu 1000-kilomeetrisel teekonnal liigub peotuli külast külla ja käest kätte kohalike kooride, tantsurühmade ja orkestrite teatesõiduna. Tänavuse laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva.

Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht on Toomas Lunge ning "Puudutuse" idee ja loo autor on Sten Weidebaum.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee