Eesti uudised

Koristustalguid peetakse täna rohkem kui 170 spordi- ja terviserajatisel (1)

Toimetas Kristin Aasma, 3. mai 2014, 09:23
Talgutel "Teeme Ära" koristatakse Tallinna Olümpiaspordikeskuse sadamaala.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Üle-eestilise "Teeme Ära" talgupäeva 1700 talgu seas on liikumisaasta puhul kümnendik ehk üle 170 talgu pühendatud spordi- ja terviserajatiste korrastamisele. Teiste objektide seas saab värske ilme ka 1980 olümpiaregatiks rajatud Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse sadamaalal asuvale muulile püstitatud metallist olümpialogo.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse sadamaala korrastamise ning sadama muulil paikneva olümpiamängude metallist logo puhastamise ja ülevärvimise on enda kanda võtnud Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeeriumi ja Eesti Jahtklubide Liidu 15 liikmeline talgumeeskond. Osa võtta on lubanud ka 1980 Tallinna olümpiaregatil Soling klassis hõbemedali võitnud Eesti purjetaja Nikolai Poljakov, edastas EOK talgupäeva talgujuht Aivo Normak.

Samal teemal

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles märkis, et kuigi EOK on oma olemuselt administreeriv organisatsioon, siis võimalusel võetakse ikka ette aktsioone, kus ka endal tuleb reaalselt käed külge panna. "1980. aasta Tallinna olümpiaregatt on läbi aegade kõige tähtsam spordisündmus, mis on Eesti pinnal toimunud. Olümpialogo vajab roostest puhastamist ja särtsakat uut värvikihti ning sadamaala korrastamist, seega tuli talguobjekti valik meile seekord üsna lihtsalt. Loodetavasti on iga spordi- ja liikumishuviline samuti leidnud endale hingelähedase talguobjekti," ütles Sukles.

Talgupäev Tallinna Olümpiapurjespordikeskuses algab kl 11:00. Talgutööde lõpp on orienteeruvalt kl 14:00.

Praeguseks on talguid registreeritud ligi 1700.

2013. aasta talgupäeval toimus üle Eesti 1522 talgut kokku 40 098 osalejaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee