Maailm

Uudist täiendatud!

Ukrainas Odessas hukkus ametiühingute hoone põlengus 36 inimest (49)

BNS, 3. mai 2014 10:02
Ukrainas süüdati reede õhtul Odessa linna ametiühingute hoone, põlengus sai surma vähemalt 36 inimest.Foto: AP / Scanpix
Ukrainas süüdati reede õhtul Odessa linna ametiühingute hoone, põlengus sai surma vähemalt 36 inimest, teatas siseministeeriumi oblastiringkonna eestkõneleja.

Algselt oli teatatud 38 hukkunust, ohvrite arvu kohta liikus vahepeal segast ja vastuolulist infot.

Korrakaitseametniku kinnitusel oli tegemist kuritahtliku süütamisega. Tulekahju puhkes vene- ja ukrainameelsete kähmluse ajal.

Samal teemal

"Põlengu järjel on leitud 36 laipa. Osad hüppasid akendest välja ja kukkusid surnuks ning ülejäänud lämbusid suitsu kätte. Täpsed surma põhjused selgitab välja kohtuekspertiis," ütles ametnik.

Kohalik meedia kirjutas, et hoone oli separatistide käes ning selle akendest loobiti märuli ajal ukrainameelsete pihta süütepudeleid, kes neid ka vastu loopisid. Siseministeerium kinnitas samuti, et mõlemalt poolt loobiti süütepudeleid, mis kõige tõenäolisemalt süütasidki hoone.

"Õnnetuskohale saadeti 13 tuletõrjemasinat ja 52 päästetöötajat, kuid nende kohalesaabumist ja tööd segasid tõsiselt kohapeal kähmlevad isikud. Hoonest lahkus iseseisvalt 210 inimest, veel 120 evakueeriti tuletõrjujate poolt. Tuli saadi raskustest hoolimata üsna kiiresti kontrolli alla, kahjustusi said peamiselt teise ja kolmanda korruse kabinetid. Õnnetuskohalt avastati 36 laipa. Ohvrite surma põhjused selgitab kohtuekspertiis. Kõige tõenäolisemalt süttis hoone kõikidest neist Molotovi kokteilidest, mida märuli ajal loobiti," seletas päästeteenistuse pressiesindaja.

Venemeelsed separatistid ründasid varem päeval Odessas 1500-pealist rahvahulka, mis oli kogunenud Ukraina ühtsuse eest meelt avaldama, kokkupõrgetes sai surma neli inimest, teatas siseministeerium.

"Vastasseisu ajal kasutati kive, Molotovi kokteile ning lõhkekehi. Üht mehe parem kopsu läbistas kuul. Ohver suri enne kiirabi kohalejõudmist," ütles siseministeerium varem avalduses esimesest ohvrist teatades.

Kokkupõrkes sai mõlemal poolel vigastada mitukümmend inimest, sealhulgas ka kuus Ukraina rahvuskaardi sõdurit.

Kuni praeguseni oli ligi miljoni elanikuga Odessat riiki haaranud kriisist suuresti pääsenud.

Ukraina üks suurimaid linnu asub Moldova ja selle separatistliku piirkonna Transnistria piiri lähedal, kus asub alates 1992. aasta sõjast Vene väekontingent.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee