2
fotot
EESTI LIHAVAAGEN: Et selline silmailu sünniks, kulus Dmitri Haljukovil ja noorkokk Dmitri Fjodorovil harjutades 30 kooti, 30 meetrit soolikaid ja 30 liitrit verd. (Eesti Kulinaaria Instituut)

7. ja 8. mail toimub Stockholmis "Bocuse d`Or" Euroopa eelvoor. Eestist pürib kokkade olümpiaks nimetatud võistlusele restorani Cru peakokk Dmitri Haljukov, kes astub võistlustulle järgmisel kolmapäeval.

Eesti enam kui 15liikmeline meeskond asub teele täna.

Kuigi restorani Cru peakokk Dmitri Haljukov ja noorkokk Dmitri Fjodorov restoranist Ribe on treeninud juba kaheksa kuud, tahetakse kaks päeva ka kohapeal harjutada. Nagu Eestis, juhendab treeninguid ka viimastel päevadel Rootsis sealne kulinaariaguru Jonas Lundgern.

Võistlusmenüü peab tutvustama ka oma riigi toidukultuuri ja -trende, seepärast võetakse Eestist kaubikuga kaasa kohalikke kartuleid, rukkileiba, pohli, peekonit, astelpaju, kukeseeni ja Vana Tallinna likööri.

Samuti sõidab üle mere hulk vajalikke töövahendeid ja Eesti kunstiakadeemia metallikunstnike valmistatud võistluskandikud koos hõbetatud nõudega.

Võistlusel tuleb valmistada üks kala- ja liharoog.

Kalaroa kohustuslikuks põhitooraineks on tänavusel Euroopa eelvoorul tursaliste perekonda kuuluv saida, Beloni austrid ja sinimerikarbid.

Etteantud liharoog tuleb Stockholmis valmistada Rootsi kohalikust põrsalihast. Kodus selleks valmistudes on aga valatud palju verd ja murtud jalgu: kaheksa kuuga on treeningutel kulunud 30 kooti, 30 meetrit soolikaid ja 30 liitrit verd.

Stockholmis asub võistlustulle 20 Euroopa tippkokka, kes publiku silme all valmistavad kohustuslikust toorainest kaks rooga, mis peegeldaks ka võistleja rahvuslikku eripära.

12 paremat pääsevad iga kahe aasta tagant Prantsuse gastronoomiapealinnas Lyonis peetavale finaalvõistlusele. Eestit esindab žüriis Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov.

Eesti osaleb "Bocuse d’Or" võistlusel neljandat korda.

Esimest korda saavutati 2008. aastal Euroopa eelvoorus 7. koht ning järgmisel aastal sellele järgnenud finaalis maailma arvestuses 15. koht.

Kaks aastat tagasi parandas ühe koha võrra positsiooni Heidy Pinnak, saavutades ainsa naiskokana lõppvõistlustele jõudes Lyonis 14. koha.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis