Pantvangidraama Harjumaal Kernu lähedal.Foto: Karli Saul/SCANPIX
Krimi
2. mai 2014 21:22

FOTOD: relvastatud pereisa hoidis naist ja last pantvangis (29)

Harjumaal Kernus lahvatas reede õhtul peretülist tõsine konflikt, kus "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt hoidis püssiga relvastatud pereisa pantvangis oma naist ja 13-aastast last. Mõne tunni pärast õnnestus politsei eriüksusel pereisa kinni pidada.

Reede õhtul kella poole seitsme paiku sai politsei teate, et Kernus on 44-aastane mees konflikti käigus tulirelvast õhku tulistanud. Saadud info kohaselt viibis mees majas, kus temaga koos olid ka elukaaslane ja laps, edastas PPA valvepressiesindaja Kaarel Kuusk.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärna sõnul asusid sündmust koheselt lahendama Lääne-Harju politseinikud, läbirääkijad ja kiirreageerijad. "Kuna mees oli joobes ja relva kasutanud, oli tema edasine käitumine ettearvamatu, seetõttu kaasasime operatsiooni ka politsei eriüksuse K-komando," ütles Pärn.

Ta selgitas, et teised majas viibinud pereliikmed õnnestus politseil majast ohutult välja saada ning mees jäi majja üksinda.

"Kella 21.25 paiku pidas eriüksus relvast õhku laske teinud joobes ja relvastatud mehe kinni nii, et keegi kannatada ei saanud," ütles Pärn.

Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.