Maailm

Grybauskaite: ELi astumine oli üks Leedu paremaid otsuseid 

BNS/ÕL, 2. mai 2014 07:00
Foto: AFP
Euroopa Liiduga ühinemine oli üks Leedu ajaloo paremaid otsuseid, ütles Leedu president Dalia Grybauskaie ELi liikmelisuse kümnendale aastapäevale pühendatud konverentsi avasõnas.

Leedu ei saa endale lubada ühtse Euroopa tulevikus kahtlemist ning peab püüdlema ELi töö tõhustamise poole, mis aitaks taastada inimeste usaldust liidu vastu, sõnas riigipea.

"Venemaa agressioon Ukrainas muudab julgeolekuolukorda fundamentaalselt, õõnestades rahvusvaheliste suhete väljakujunenud norme. Seetõttu on Leedu julgeoleku tagamiseks ülimalt oluline, et EL oleks tugev ja ühtne ning suudaks pakkuda vastukaalu Venemaa imperialistlikele ambitsioonidele. ELi liikmelisus on üks Leedu ajaloo parimaid otsuseid. See on meie riigi arengus uus kvalitatiivne etapp," rõhutas ta.

President märkis muu hulgas, et Leedu elatustase on alates ELi astumisest 2004. aastal paranenud kolmandiku võrra. ELi seni suurimas laienemisvoorus astusid 2004. aasta 1. mail liitu Eesti, Läti, Leedu, Küpros, Tšehhi, Ungari, Malta, Poola, Slovakkia ja Sloveenia.

Samal teemal

27.04.2014
Leedu presidendina jätkab Grybauskaite
24.04.2014
Grybauskaite tõstaks kaitsekulutusi
21.02.2014
VENE OHT: Balti riikide julgeolek teeb läänele muret
22.01.2014
19 inimest pürib Leedus riigipeaks