Eesti uudised

Laiuse elanik: trasse paigaldades kaevati tee üles, asfalti tagasi ei panda (17)

Arvo Uustalu, 2. mai 2014 07:00
MURENENUD TEEKATE: Ülo sõnul oli tee asfaltkattega ja loodab, et tööde lõppedes oleks asfalt taas maas. Foto: ALDO LUUD
"Alevikurahvale on uus veevärk väga hea, aga meie tee on nüüd asfaldita," ütleb Ülo, kelle maja kõrval olev tänavajupp võib torutööde lõppedes kõvakatteta jääda.

Jõgevamaal Laiuse alevikus Kuremaa tee ääres väiksemas kortermajas elav Ülo tõdeb, et eelmisel aastal pandi nende majast kahekümne meetri kaugusel maha uus vee- ja kanalisatsioonitrass, kuid paraku öeldi majarahvale, et nõukogude ajast pärit teed endisel kujul ei taastata. Tegemist on umbes poolesaja meetri pikkuse kõrvaltänavaga, mida kasutab paar peret. "Ega siis korraliku veevärgi vastu keegi ole. Lepin sellega, et ekskavaatoriga pinnast lükates tehti paarile minu ploomipuule liiga. Need saab uued istutada. Küll ei saa leppida sellega, et teele enam asfalti tagasi ei panda. Meil on tee ääres väike puhkenurk ja tolmav auklik tee selle kõrvale kohe kuidagi ei sobi. Algul toodi jämedat kruusa peale, siis killustikku. Aga tänav on nii auke täis, et ühe augu täitsime juba ise," räägib ta.

Ülo sõnul on paar kuud Laiuse aleviku ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide projekti lõpetamiseni veel aega, kuid kohalikus kommunaalfirmas asja uurides selgus, et kõnealune teelõik jääb nagu on. "Alevikus kaevati torutööde tõttu õige mitu tänavat üles ja kardeti, et tänavad ja teeäärsed peenramaad jäävadki seasongermaaks. Tuleb välja, et algul ei olnudki mingit taastamiskokkulepet. Nüüd anti teada, et tänavad saavad ikka asfaldi peale. Meie tee millegipärast mitte," ütleb ta.

Jõgeva valla osalusega Kuremaa Enveko projektijuht Andrei Vandler ütleb, et tööd lõpetatakse juuli teises pooles ja varem asfaldi all olnud tänavad teeb Wesico Projekt korda. Samas nendib ta, et kõnealuse tänavajupiga on lood teised. "Kuna sügis ja talv olid leebed, siis sai eelmisel aastal ilusti trasse ehitada. Algul oli tõesti kindel vaid see, et tänavad pinnatakse ära. Nüüd on Keskkonnainvesteeringute keskusega kokkulepe olemas. Kui trasse paigaldades asfaltkattega tänav läbi kaevati, siis uue asfaldi see ka saab. Kui tee oli varem pinnatud, siis see pinnatakse. Sellel teelõigul oli asfalt nii murenenud ja lagunenud, et seda ei saanud enam asfaldina võtta. Praktiliselt ei olnud tegu enam asfaldiga ja seepärast tee pinnati.

Laiusel elav Julia ütleb, et inimesed olid tänavate taastamise suhtes tõesti teadmatuses, kuna hange oli tegemata. "Nädala algul käisin Envekos ja mulle kinnitati, et hange on nüüd tehtud. Lubati, et Wesico mitte ainult ei taasta tänavaid, vaid toob vajadusel ka mulda ja külvab koguni muru." Mitu kohalikku tõdesid, et kuna trassid pandi maha eelmisel aastal, siis kohati takistab veel planeerimata pinnas peenramaa tegemist. "Samas on enesestmõistetav, et pinnas peab enne taastamistöid vajuma," sõnab Laiusel elav Endla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee