Foto: AP/Reuters (Scanpix)
BNS 1. mai 2014 19:54
Venemaa pealinnas Moskvas kogunes neljapäeval tööpüha paraadile umbes 100 000 inimest, avaldades toetust president Vladimir Putinile.

Tegemist oli esimese sarnase paraadiga pärast Nõukogude Liidu lagunemist 1991. aastal.

Vene võimu sümboli Kremli müüride juures asuvale Punasele väljakule marssinud tööliste kolonn lehvitas Vene lippe ning mitmed ametiühingute juhid pidasid rahvusvahelise tööpüha puhul kogunenud rahvahulgale poodiumilt kõnesid.

Heatujulised meeleavaldajad kandsid loosungeid nagu "Putinil on õigus", "Uhke oma riigi üle" ning "Toetame oma presidendi otsuseid".

Moskva politsei andmeil osales marsil rohkem kui 100 000 inimest.

Pärast Putini-vastaseid meeleavaldusi 2012. aastal on president püüdnud oma populaarsust oma põhivalijaskonna - keskealised venelased ning töölisklass - seas suurendada.

Pärast Krimmi poolsaare ülevõtmist märtsis on patriootlikud tunded Venemaal järsult lõkkele löönud. Samuti on tõusnud ka toetus Putinile. Levada keskuse hiljutisele küsitlusele vastanutest kiidab Vene presidendi tööd 82 protsenti.

Viimase kümne aasta jooksul on Putin hakanud osavalt ära kasutama keskealiste venelaste nostalgiat Nõukogude Liidu võimsuse ja stabiilsuse järgi, sh on ta taastanud mitmed NSVL-i aegsed autasud.

Neljapäeval peaks Putin teist aastat järjest välja jagama Töökangelase medalid.

Töörahva solidaarsuse päev oli Nõukogude kalendri üks tähtsündmusi. Seda tähistati uhkete paraadidega, kus kõrgete parteiametnike silme alt käis läbi punalippe lehvitavad vabrikutööliste, põllumeeste, sportlaste, sõdurite jne kolonnid.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

@maksumaksja 4. mai 2014 09:50
Maga end kaineks, oled vist kah kommarite pühal end lolliks joonud. Zigulli hind võis ju 55 euri väärtuses olle, sinu palk oli aga 0.01 eurosendi väärtuses, miks sa kommari lõust seda ei maini? Unustasid mainida ka seda, et spekulandid said tegutseda ainult sellepärast et poe letid tühjad olid. Kutseharidus on praegigi tasuta, kõrgharidus peabki tasuline olema, kuna enamik kõrgharidusega tegelasi hakkab tulevikus nii kui nii maksumaksja turjal parasiteerima, siis las vähemalt oma diplomi saamise eest plekkivad nii et silme ees läheb mustaks. Korteri järjekord oli nii pikk, et nii mõnelegi inimeselelä'ks kasti ennem tarvis kui jõidis korteri ära oodata, ja "riigi kulul manalasse sängitamine" pani ikka korraliku põntsu rahakotile, kui sa just ise ei pidanud hauda kaevama ja kirstu valmistama, hauakivi ise välja taguma. Oli ka lastesõimedes ja lasteaedades järjekord. Laagrid oli tarvis selleks, et sinusugusel lollpeal ajusi pesta. Maaelu õitses aga söögi valik oli närune, nüüd on maaelu hääbunud, poes toiduvalik aga võtab silme ees kirjuks. Vähem mölise siin, muidu magad valimised maha ja seltsimees Burešin jääb sinu häälest ilma.;)
A.H. 2. mai 2014 13:57
Kus kohas seal inimesi näha on? Kui punalipud üleval on, järelikult on tegemistpunafašistliku saastaga ja joodikutest proledega. P/S Viimaseid mitte ajada segamini korralike oskustöölistega ja oma ala meistritega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS