Kommentaar

Urmas Kruuse | Töövõimereform: igaüks on oluline

Urmas Kruuse, tervise- ja tööminister, Reformierakond, 1. mai 2014 18:28

3 KOMMENTAARI

v
Vaatavaid/ 2. mai 2014 20:03
Ka mulle on määratud 70% töövõimetust-Ometi olen üks neid õnnelikke kes on leidnud väikese tööotsa mis on mu võimetele sobiv. Olgugi et see ei ole mu unistuste töö aga mis sellest-väike pensionilisa ikkagi Murelikuks teeb aga hoopis see et puudega inimesi ei taheta ju ametlikult tööle võtta ja kui võetaksegi siis mitte töölepinguga vaid nn käsunduslepinguga. Ja siit algavadki kohe probleemid. Nimelt ei anna käsundusleping õigust haiguslehele ja haigushüvitisele. Paraku on aga puudega inimesel kindlasti hoopis rohkem ohtu teatud hetkel haigestuda. Kui aga haigushüvitist pole ette nähtudki siis olen üsna kindel et seesama puudega inimene pigistab hambad risti ja käib tööl edasi. Ja seda niikaua kui ükskord tervis päris käest. Kas see aga omakorda jälle ravikuludena riigile väga odavaks kujuneb julgen kahelda.
Sama probleem on puhkusega. Nimelt ei anna käsundusleping õigust puhkusele. Kui ma tööle asusin siis ütles mu ülemus otse-,,Kui tahad puhkust ,siis leiad endale ise asendaja,,. Aga ka puudega inimene väsib ja sageli on just inimese tervise seisukohast vaja et ta saaks puhkust isegi tihedamini kui kord aastas. Kui aga puhkuse ajaks tuleb ise asendaja leida siis julgen arvata et toimub sama mis haigestumise korral-inimene lihtsalt ei võtagi puhkust ja rikub sellega veelgi rohkem oma tervist.
Need on vaid väiksed tähelepanekud mis selle töövõimereformiga seonduvalt mind kui praegust töövõimetut murelikuks teevad. Lahendusi pole neile muredele seni kusagilt leidnud ja arvan et need kes selle reformi kabinetivaikustes kokku on kirjutanud, pole neile isegi mitte mõelnud. Millegipärast on mul tunne et riik võib ju selle reformiga võita maksude näol ja kokkuhoitud pensioni näol. Kaotajaks pooleks jääb aga ikkagi see praegu nn töövõimetu inimene, kelle seljast nüüd siis veel lisaks terviserikkele kooritakse veel üks,,nahk,,.
Lõpuks üks väike meenutus lähiajalukku. Mingil ajahetkel hakati NSVL Punaarmeesse võtma ka III grupi invaliide. Mõne aasta pärast lagunes kogu suur ja võimas riik koost laiali. Meil plaanitakse puudega inimesed tööle saata. Ei tea kas peaks hakkama paralleele tõmbama?
m
mõhk/ 2. mai 2014 08:28
kus kuradi kohast võetakse keskmine palk 980 euro ringis.Pole küll kuulnud ühtegi L-Eesti töötegijast et saaks üle miinimum palga ja siis veel et invaliidid saaks tööle,täielik puuks.
p
Palun selgitage/ 1. mai 2014 19:07
kuidas on inimene tööv6imetu,kui ta käib täistöökohaga tööl .Selliseid inimesi on palju.Ise väidavad,et ajasid omale nn. grupi välja,et muidu ei ela ära.Teen ettepaneku anda k6igile ,kelle palk on alla 1000 euro,tööv6imetuspension.Ju ikka on pea juures viga,kui nii väikse raha eest tööd teeb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee