Foto: Ekraanitõmmis
Õhtuleht.ee 1. mai 2014 09:48
Süüria kodusõjas võitleb mässuliste poolel islamiäärmuslaste rühmitus Iraagi Islamiriik ja ash-Sham (ISIS), mis on sedavõrd radikaalne, et on isegi väljalöödud al Qaeda võrgustikust. Nüüd on need äärmuslased leidnud uue võitlusviisi: nad löövad oma vaenlased avalikult risti.

Tavaliselt on avalikud ristilöömised paljudes katoliiklikes maades osaks Ülestõusmispühade tseremooniast, kuid Süürias on sellest tulnud kahjuks võigas argipäev, edastas The Daily Beast.

Teisipäeval lõid islamiäärmuslased Raqqa linnas avalikult riski seitse meest, kelle verised surnukehad jäeti islamistide kontrolli all olevasse linnasüdamesse ristidele rippuma.

Islamiäärmuslased tviitisid võigast pilti Twitteris ning kirjutasid kommentaariks, et nad tapsid just seitse spiooni, kes püüdsid paigaldada autodesse pomme.

Kuna Süüria kodusõda on silmapaistnud erilise brutaalsuse poolest, siis pole ristilöömine ehk kõige võikam tapmise viis, kuid see näitab iidse piinamismeetodi renessansi islamistide kontrolli all olevates piirkondades.

Samuti indikeerib see vaatlejate hinnangul seda, et vaatamata Lääne jõupingutustele, langeb Süüria järjest kiiremini verisesse kaosesse.