BNS 30. aprill 2014 14:15
Tartu maakohus mõistis teisipäeval kriminaalkorras süüdi kolm noormeest, kes süüdistuse järgi pakkusid alaealitsele uimastavat ainet, üks aga tegeles muuhulgas ka kanepi kasvatamisega.

Tartu maakohus tunnistas Eiki Kolesnikovi (19) ja Rait Sifferi (18) kokkuleppemenetluses süüdi alaealise kallutamises uimastava toimega aine ebaseaduslikule tarvitamisele ning Rait Loki (20) sama otsusega kanepi ebaseaduslikus kasvatamises, narkootilise aine ebaseaduslikus edasiandmises ja narkootilise aine ebaseaduslikus edasiandmises alaealisele.

Kolesnikovile mõistis kohus karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistus, mille hulka arvatakse eelvangistuses viibitud kolm kuud ja kaks päeva. Koos varasema kohtuotsusega mõistetud karistuse ärakandmata osaga peaks Kolesnikov vangis olema kokku üks aasta, 11 kuud ja 28 päeva, mis aga asendati 1446 tunni üldkasuliku tööga, mille tegemise ajal peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele.

Lisakohustusena ei tohi Kolesnikov käitumiskontrolli ajal tarvitada narkootikume ega suhelda kaassüüdistatavatega.

Sifferile mõisteti ühe aasta ja kolme kuu pikkune tingimisi vangistus kaheaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Karistusaja hulka arvatakse eelvangistuses viibitud kolm päeva.

Lokile mõistis kohus karistuseks kolmeaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Karistusaja hulka arvatakse eelvangistuses viibitud kaks päeva. Katseajal ei tohi Siffer ja Lokk tarvitada narkootikume ega suhelda Kolesnikoviga.

Menetluskulude katteks peab Kolesnikov tasuma 1800 eurot, Siffer 660 eurot ja Lokk 1200 eurot.

Süüdistuse järgi omandas Kolesnikov ajavahemikus 2013. aasta suve lõpust kuni 2013. aasta septembri lõpuni Tartus ja Tallinnas kokku 19 grammi narkootikumi spice, mida andis edasi alaealistele.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud prokuröri abi Jane Pajusee sõnul kallutas mees uimastava toimega aine tarvitamisele vähemalt kümmet alaealist, kellest noorim oli 12-aastane. Kolesnikovilt omandatud spice'i andis alaealistele edasi ka Siffer.

"Tuleb rõhutada, et sel juhul käideldud spice ei ole seaduse mõttes veel narkootiline aine, vaid muu uimastava toimega aine, sest ei ole kantud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja," seletas prokurör. "Niisama lihtsalt seda valmistada ei ole võimalik, vaja on spetsiaalset laborivarustust ja oskusteavet. Aine mõjub sarnaselt kanepile ja teistele sünteetilistele kannabinoididele. Tarvitanud kirjeldasid endal surmahirmu, paanikahoogude, paranoia, hallutsinatsioonide, tasakaaluhäirete ja janutunde tekkimist, samuti meelemärkuse kadumist." 

Kolesnikov peeti kinni eelmise aasta 20. novembril. Kohtu loal oli ta kolm kuud vahi all. Siffer peeti samuti kinni eelmise aasta 20. novembril, Lokk peeti kinni 4. detsembril, nende suhtes oli tõkendina kohaldatud elukohast lahkumise keeld.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Lõuna prefektuuri narkokuritegude talitus.

Kolesnikov on varem kriminaalkorras karistatud kolmel korral. Siffer ja Lokk on eelnevalt karistamata.

Teisipäevane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Roland 13. jaanuar 2015 14:54
Äkki mõni ninatark otsiks ja leiaks inimese kes on spice kätte surnud . Varem oli see eesti apteekides täitsa müügi ja 7 aastased võisid osta seda . Mõndades riikides siiamaani apteekides müügil . Kui noored oleks 30-ele noorele tubaka ja alkohooli tooteid andnud poleks olnd midagi viga . On süstivaid narkomaane igal nurgal aga riik otsib lapsi taga . Ja muideks nad ei pakkund , alaealised lihtsalt olid kõrval ja tahtsid ka proovida , pm sama nagu alaealised joovad , suuremad joovad ka ja nad tahavad ka proovida ja suured välja paista . Aga noored mehed pandi kohe kinni kuigi kaks tk olid puhta lehega . Noortel meestel elu rikutud nüüd . Nime otsingusse paned oled kohe narkar . Häbi eesti seadusele !
Ikka... 19. september 2014 11:38
Ootame rahulikult kulisside taga millal meedia saab kisama hakata: "18 aastane -Eesti noore nimi- suri sünteetilise KANEPI üledoosi tõttu" ja siis lendame plakatitega toompeale pikeerima. Praegu aga on seadusesilm pime, -kõrv kurt ja -tasku ahne! Võtke palun kokku ennast!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS