Eesti uudised

Maardu valimisliit ja Keskerakond moodustasid võimuliidu (12)

BNS, 29. aprill 2014 19:10
Maardus võimul olev endise linnapea Georgi Bõstrovi (pildil) juhitud Maardu valimisliit ja Keskerakond moodustasid koalitsiooni.Foto: Raigo Pajula / Postimees
Harjumaal Maardus võimul olev endise linnapea Georgi Bõstrovi juhitud Maardu valimisliit ja Keskerakond moodustasid teisipäeval koalitsiooni, mille tulemusel saab Keskerakond ilmselt volikogu aseesimehe koha ja mõned kohad linnavalitsuses.

Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Maardu valimisliidu fraktsiooni juht Boris Slepikovski ja keskfraktsiooni esimees Vladimir Arhipov. Maardu valimisliidul on 21-liikmelises linnavolikogus 13 ja Keskerakonnal kaheksa kohta ning siiani juhtis Maardu valimisliit linna üksi.

Samal teemal

"Ilmselt saab Keskerakond linnavolikogu aseesimehe koha, samuti koha linnavalitsuses ning suure tõenäosusega luuakse mõni ametniku koht juurde," ütles teisipäeval BNS-ile anonüümsust palunud Maardu valimisliitu kuuluv linnavolikogu liige.

Ta märkis, et 13 volikogu kohaga Maardu valimisliidul polnud tarvis Keskerakonnaga koalitsiooni minna. "Samas on Keskerakond alati Maardus koalitsioonis olnud ja kui kõik on poolt, siis on linna mugav juhtida. Praegu oli üsna raske, sest keskerakondlased segasid kogu aeg tööd ja isegi ähvardasid volikogu esimehele umbusaldust avaldada. No nagu Tallinnas Edgar Savisaart umbusaldatakse - see ei vii küll kuskile, aga töö on häiritud," rääkis volikogu liige.

Tema sõnul on praegusel volikogu esimehel ka tervisega probleeme. "Närvid ei pidanud ilmselt sellist norimist vastu," selgitas volinik Keskerakonnaga võimuliidu loomist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee