Krimi

Viinamüügi kartellisüüasjas said süüdistuse ka 11 füüsilist isikut (13)

BNS, 29. aprill 2014 17:26
ViinadFoto: Peeter Langovits / Postimees
Mitme suure jaemüügiketi ning viinatootja Liviko kartellileppe süüasjas on saanud riigiprokuratuuri kinnitusel lisaks firmadele kriminaalsüüdistuse ka 11 füüsilist isikut.

Riigiprokuratuur kinnitas BNS-ile, et konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimises on saanud süüdistuse AS Liviko, AS Selver, AS Rimi Eesti Food, OÜ Maxima Eesti, Prisma Peremarket ja AS Helter-R . "Lisaks selle on saanud süüdistuse ettevõtetega seotud 11 füüsilist isikut, keda süüdistatakse konkurentsi kahjustavas hinnaalases kokkuleppes. Ühte inimest süüdistatakse konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimisele kaasaaitamises," lisas riigiprokuratuuri pressiesindaja.

Samal teemal

Tema sõnul seisnes süüdistuse kohaselt konkureerivate ettevõtjatega konkurentsi kahjustav koostöö tarbijate suhtes 40-protsendilise alkoholisisaldusega pooleliitriste klaastaaras madalama hinnaklassi viinade jaehindade tõstmisel minimaalselt hinnatasemeni 63,50 krooni. Süüdistuse väitel leppisid nimetatud ettevõtted kokku teatud viinade jaehindade tõstmises 2009. aastal.

Selveri hinnangul on ettevõtte süüdistamine konkurentsi kahjustamises alusetu ning ettevõte ei ole kartellikokkuleppeid sõlminud.

"Prokuratuuri süüdistus on alusetu ja mõistetamatu, sest Selver ei ole konkurentidega mingeid hinnakokkuleppeid kunagi sõlminud. Süüdistuse sisuks olev ostumeeskonna tegevus oli selgelt suunatud konkurentsivõime säilitamisele, mitte selle kahjustamisele," ütles AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp pressiteates.

"Prokuratuuri niisuguse loogika alusel saaks kohtu alla anda iga teise ettevõtte ning ilmselt ei jääks kogu Eesti kaubandusest keegi seaduse sellise rakendamise ees puhtaks. Konkureerime üksteisega igapäevaselt selle nimel, et pakkuda klientidele parimat teenust, head kaubavalikut ja konkurentsivõimelist hinda," lisas ta.

"Selver ei ole sõlminud ega sõlmi ka tulevikus ühtegi kartellikokkulepet. Aus konkurents on meile kasulik. Meie ostuvaldkonna töötajad on konkurentsiõiguse piirangute osas täiendavalt koolitatud, et hoiduda mitmetitõlgendamist võimaldavasse olukorda sattumast. Loodan, et õigeksmõistev otsus tuleb kiiresti ning vabastab Selveri süüdistusest," ütles Lomp.

Selver AS sai teisipäeval koos teiste jaekettidega prokuratuurilt süüdistuse konkurentidevahelise kokkuleppe sõlmimises. Süüdistuse väitel leppisid Selver AS, Rimi Eesti Food AS, Maxima Eesti OÜ, Prisma Peremarket AS, AS Helter-R ja Liviko AS 2009. aastal kokku teatud viinade jaehindade tõstmises. Selver AS peab süüdistust alusetuks ja on seisukohal, et ei ole süüdistuses etteheidetud tegusid toime pannud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee