Kommentaar

Kommentaar | Vennad Slobodan Putin ja Vladimir Milošević

Hardo Aasmäe, majandusgeograaf, 28. aprill 2014 17:12

18 KOMMENTAARI

k
kkk/ 9. mai 2014 20:40
Enne totaalset isoleerimist, võiks piirid lahti teha, tahaks näha palju sinna hullarisse inimesi jääb. Hetkel tundub isolatsioon soosivat Putleri ajupesu. Kahju sellest rahvast, tõesti kahju. Keegi peale venelase ei ole nõus 50 taala ja idee eest ründama hambuni relvastatud miilitsaid nt Mariupol
g
gebiidid rikastuvad/ 5. mai 2014 08:51
Putleri noos pidavat olema ju 200 000 000 000 USD- kakssada miljardit dollarit.
m
melniklane/ 4. mai 2014 17:39
_Stepan Bandera oli aastatel 1941–1944 Mauthauseni koonduslaagris natside käes vangis kui Ukraina rahvuslane._
Saksa Abwehr andis Banderale raha luureagentuuriga tegelemiseks, Bandera aga omastas selle raha. Samuti ei meeldinud sakslastele Bandeera suhtumine Ukraina vähemusrahvustesse.
http://galickij-jastreb.io.ua/s400218/kak_nemcy_banderu_za_krysyatnichestvo_nakazali
Aga juba varem kandis Bandera Poolas eluaegset vanglakaristust ühe Poola poliitiku tapmise eest.
Lähemalt ka Volõõnia massimõrvast, kui ukrainlased tapsid umbes 100 000 poolakat.
http://komitet.net.ua/article/117900/
t
tuul/ 29. aprill 2014 23:39
Tahtsin kritiseerida bulgaarlasi nende tänamatuse eest, aga tuleb välja, et neil ikka mälu toimib. Ajalooline mälu toimib vist valikuliselt, sest imelik on vaadata saksa -vene suhteid ning samas meenutada suhteliselt hilist ii maailmasõda. Japsid sõbrustavad jänkidega? Kas peaks? Nii eksklusiivne pomm ikkagi! Paneme gaasi teises torus vastassuunas liikuma ja polegi enam vene gaas ning venelased tekitavad segaduse sõbralikus Süürias, selle asemel, et vallutada Katar. Kõigele lisaks ei tohi Lenini kuju maha võtta. Mida head tema Venemaale tegi? Suvi tuleb soe!
i
Isemõtleja/ 29. aprill 2014 16:53
Autor vist ei ole Bulgaarias käinud. Šipkal on mälestusmärk Bulgaaria abistajatele sõjas türklastega. Olin seal. Sealne giid, saanud teada, et oleme Eestist rääkis, esimesena tulid neile appi Tartu Ülikooli üliõpilased. Teel Šipkale on ühes mäekurus mälestusmärgina kirik, mille seintel ja isegi põrandal on suured tahvlid andmetega bulgaarlaste abistajatest.Kirjas on ka: Liflandski polk, Tartuski polk, Estlandski polk jne. "Suur etsüklopist" Aasmäe ei tunne Vene-Türgi sõja ajalugu, kahju...
i
Isemõtlejale/ 11. mai 2014 13:31
Tsaari-Venemaal saatis tsaar oma väosad sinna, mitte ei mindud vabatahtlikult appi. Tsaar-Venemaa armee koosseisus sõdis IX Vene-Türgi sõjas ehk Bulgaaria vabastamissõjas umbes 4000 eestlast. See giid rääkis sulle mingit legendi.
Aasmäe käest aga küsiks hoopis midagi muud - mida ta teeb EIP'i nimekirjas kui tema vaated ei ühti Leito&Co omadega?
g
Gazprom ja Rosneft/ 29. aprill 2014 12:08
Nõus täielikult Hr. Aasmäe arutlusega.
Selle peale tegi üks suur juht ennatava Blitzkrigi, kus olukord oli põhimõtteliselt sama.
a
anni/ 29. aprill 2014 08:38
aitah hea artikli eest.
joudis mulle kohale miks Venemaa toetab soda Suurias.
h
heia/ 29. aprill 2014 08:36
Jälgige rahvas mis toimub, Putini Venemaa on 13a. peedistanud inimeste ajusid, see toimib, isegi mõnede minu tuttavate eestlase ajud on ära pestud, kes vaatavad vene kanaleid. Minu tuttav jäi uskuma, et maidani omad said võimule ka tänu automaatidele, maidan oli rahvarevolutsioon kus oli 2 miljonit protsestijat, ilma relvadeta:P see mis kaadreid vene meedija näitab ja juttu sinna juurde räägib, on venemaa huvides.
.
.
Kas mõni venelane oskab ka loogiliselt oma peaga mõelda järgmiset küsimuste peale.
.
.
1. Küsimus. Miks venemaal puudub vaba ajakirjadus aga igas demoktaarlikus riigis on see olemas.
Vastus: Kuna võimul on KGB endine ohvitser kes on endale 40 miljardit rahva vara varastanud, siis on vaja kuidagi võimu hoida, kõige parem võimu hoidmise viis ja enda populaarsuse tõstmiseks on leida venemaale vaenlane. Antud juhul sobib selleks ameerika ja kogu euroopa ning üldse demokraatlik maailm. Kõige kindlam on hoida kogu televisjoon ja raadio oma kontrolli all. Nüüd tahab Putin veel endale allutada internetti, on juba võetud kontroll facebooki üle, varsti võetakse vastu seadus, et kõik interneti serverid peavad asuma venemaal ja päevad säilitama 6kuu info.
.
.
2. Miks võeti venemaal vastu seadus, kus võib sanksioneerimata miitingul osalemise eest määrata inimesele 25 000 eurose trahvi.
.
Vastus: Eks ikka selleks, et keegi ei julgeks demonstratsioone korraldada, lähed miitingule ja trahv on nii suur, et korter võetakse ära.
.
.
3. Miks hirmutatakse inimesi mingite bandeeralastega, keda pole tegelikult olema.
.
Vastus: Mingeid bandeeralasi pole olemas, igas demokraatlikus ühiskonnas, nagu Ukrainaski on parempoolse ja vasakpoolse mõtlemisega inimesed, Venamaa oma vaenlase otsimise taktikaga, on nimetanud parempoolseid bandeeralasteks ja näha on et see müüb, sest täna isegi saunas venelased rääkisid, et kui neid bandeeralasi ainult ei oleks. Ukrainas pole kunagi kiusatud venelasi, lihtsalt see riik on teel demoktaatia poole ja on palju korruptsiooni.
.
.
4. Miks Venamaa käitumine on hetkel selline, nagu on.
.
Vastus: 1.Putini reiting on tõusnud, vargal on vaja ikka ju võimul olla, mida rohkem oled kokku varastanud, seda rohkem on kaotada.
2. Venamaal on vaja uusi territooriume et suurendada oma mõjuvõimu regioonis.
3. Venemaa tahab ida Ukraina annekteerimisega ehitada oma gaasijuhtme euroopasse, et ei peaks Ukrainale maksma transiidi eest. Krimmi hõivamisega ei pea enam Krimmis asuvate sõjaväebaaside eest maksma Ukrainale.
.
.
Lõpetuseks, kellegil pole mingit viha venelaste, kui rahvuse vastu, lihtsalt kurb on vaadata kuidas venemeelne Putini meedija teeb massidega mida tahab.

o
oletus/ 29. aprill 2014 08:10
Ei tasu enam peale võtta.Kasulikum on ikkagi tervist hoida.
u
uskumatu/ 29. aprill 2014 07:35
kuid isegi saaremaal on suur kamp putinlasi,kes iga aasta tähistavad 9.maid
p
Papi/ 28. aprill 2014 22:51
Ah sellepärast on vaja siis Süüriat demokratiseerida... Ja pärast seda räägib autor mingitest väärtustest mis Läänel on? Hale! Ja kas poolakate tapmine ikka oli põhjus et Banderat kinni panna. Ja koonduslaagris selle tavalises mõistes ta ka polnud.
v
valus/ 28. aprill 2014 21:02
lugu. Kurelausuja puutja nuttis valju häälega, kui luges
t
Tõde/ 28. aprill 2014 21:01
Seda kommentaari peavad lugema ja kuulma kõik venelased raadiost,tv-st,ajakirjandusest jne.