Eesti uudised

VIDEO JA GALERII: USA õhudessantkompanii maandus Ämaris (41)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2014 19:45
Foto: Küllike Rooväli
Täna pärastlõunal maandusid Ämari lennubaasis 150 Ameerika Ühendriikide õhudessantväelast, et osaleda koos Eesti kaitseväelastega õppustel ja tugevdada regiooni julgeolekut.

Õhudessantväelased võttis vastu Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis Jeffrey Levine ja kaitseväe peastaabi ülem mereväekapten Igor Schvede ning jalaväekompanii Scoutspataljonist, teatas Kaitsejõudude peastaap.

Ühendriikide kompanii sõdurid osalevad Eestis koos teiste liitlaste üksustega suurõppusel Kevadtorm. Üksus hakkab roteeruma teiste USA üksustega, selline kohalolek jääb Eestisse praeguste plaanide kohaselt vähemalt aasta lõpuni.

"Eesti ei ole NATO piirialal üksi, liitlased on teiega," märkis Ameerika Ühendriikide Euroopa maavägede ülema asetäitja kindralmajor Richard C. Longo Ämaris.

Longo sõnul on Eesti riik oma kohustusi NATO ees võtnud tõsiselt alates organisatsiooniga liitumisest kümme aastat tagasi, ehitades üles oma kaitseväge ka majanduslikult rasketel aegadel ning andes oma panuse NATO reageerimisjõududesse.

"Aastaid ühiseid õppuseid ja koostööd on loonud ühise austuse, usalduse ning sideme. Meie riigid teavad, mis on sõja tagajärjed ja seetõttu püüame konflikte ära hoida ning ühised õppused annavad selleks hea võimaluse," lisas ta.

173. õhudessantbrigaad asutati Esimese maailmasõja ajal ja üksus on osalenud Teise maailmasõja lahingutes, Vietnami sõjas ning operatsioonidel Iraagis ja Afganistanis. Liitlassõdurid paiknevad Paldiskis 1. jalaväebrigaadi linnakus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee