Uuskasutuskeskuse kauplus Tallinnas Tatari tänaval.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Kodu
28. aprill 2014 13:34

TAASKASUTUS: kas tühja elamise saaks sisustada vähem kui 100 euroga? (11)

Aastaid tagasi, kui ma sain oma esimese eluaseme, seisin silmitsi tõsiasjaga, et mul polnud seda sõna otses mõttes millegagi sisustada. Praegu on elu seetõttu tunduvalt lihtsam, kuna tühja elamise saab kõigeks eluks vajaminevaga ära sisustada vähem kui 100 euroga.

Alustame mööblist. Siinkohal on valik lai: MTÜ Uuskasutus kauplustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus (uuskasutus.ee) saab vajamineva mööblijupi kätte vajadusel mõnekümne euro eest.

Soovi korral saab investeerida ka rohkem ja kallimasse mööblisse, kuna näiteks Uuskasutuse Tartu kaupluses oli paarisaja euro eest müügis kolmeosaline nahkmööbli komplekt.

Moostes asuvas Taaskasutuskojas (taaskasutuskoda.ee) saab väikese kapikese kolme euro ja tooli seitsme euro ees. Suurema seinapeegli saab sealt kätte samuti seitsme euroga ning köögikapi ja väiksema seinasektsiooni eest tuleb välja käia 20 eurot.

Nõudega on hoopis lihtne. Eelmainitud Mooste Taaskasutuskojas saab kuuest taldrikust koosneva taldrikute komplekti 1.20 euro eest ning kuuest tassist koosneva komplekti saab kätte 2 euroga. Laulambi saaks kätte 7 euroga ning kuulsa Estoplasti lae- ja seinalambi saaks Mooste Taaskasutuskojast kätte alates 3 eurost.

Kristi Zolgo Mooste Taaskasutuskojast lisas, et Eestis on olemas kindel ja mitte sugugi väike seltskond inimesi, kes sisustab kodu just retroasjadega.

"Eriti ostetakse meilt just lampe, mööblit ja nõusid. On neid inimesi, kes tõesti tulevad kotta ja ostavad palju taldrikuid, tasse ja klaase just soodsa hinna pärast," rääkis ta.

Zolgo lisas, et näiteks nende poest saaks vähem kui saja euroga endale päris asjaliku sisustuse.