Kodu

TAASKASUTUS: kas tühja elamise saaks sisustada vähem kui 100 euroga? (11)

Sander Silm, 28. aprill 2014, 13:34
Uuskasutuskeskuse kauplus Tallinnas Tatari tänaval. Peeter Langovits / Postimees
Aastaid tagasi, kui ma sain oma esimese eluaseme, seisin silmitsi tõsiasjaga, et mul polnud seda sõna otses mõttes millegagi sisustada. Praegu on elu seetõttu tunduvalt lihtsam, kuna tühja elamise saab kõigeks eluks vajaminevaga ära sisustada vähem kui 100 euroga.

Alustame mööblist. Siinkohal on valik lai: MTÜ Uuskasutus kauplustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus (uuskasutus.ee) saab vajamineva mööblijupi kätte vajadusel mõnekümne euro eest.

Soovi korral saab investeerida ka rohkem ja kallimasse mööblisse, kuna näiteks Uuskasutuse Tartu kaupluses oli paarisaja euro eest müügis kolmeosaline nahkmööbli komplekt.

Moostes asuvas Taaskasutuskojas (taaskasutuskoda.ee) saab väikese kapikese kolme euro ja tooli seitsme euro ees. Suurema seinapeegli saab sealt kätte samuti seitsme euroga ning köögikapi ja väiksema seinasektsiooni eest tuleb välja käia 20 eurot.

Nõudega on hoopis lihtne. Eelmainitud Mooste Taaskasutuskojas saab kuuest taldrikust koosneva taldrikute komplekti 1.20 euro eest ning kuuest tassist koosneva komplekti saab kätte 2 euroga. Laulambi saaks kätte 7 euroga ning kuulsa Estoplasti lae- ja seinalambi saaks Mooste Taaskasutuskojast kätte alates 3 eurost.

Kristi Zolgo Mooste Taaskasutuskojast lisas, et Eestis on olemas kindel ja mitte sugugi väike seltskond inimesi, kes sisustab kodu just retroasjadega.

"Eriti ostetakse meilt just lampe, mööblit ja nõusid. On neid inimesi, kes tõesti tulevad kotta ja ostavad palju taldrikuid, tasse ja klaase just soodsa hinna pärast," rääkis ta.

Zolgo lisas, et näiteks nende poest saaks vähem kui saja euroga endale päris asjaliku sisustuse.

11 KOMMENTAARI

t
täpselt tean 7. mai 2014, 17:02
kuidas Soomes saab elamise sisustada 0 Euroga....
r
Rick 6. mai 2014, 11:51
Tartus nt selline koht nagu Mööblivaramu, kust on võimalik osta viisakat kasutatud mööblit. Miks ma peaksingi minema poodi, et maksta sama asja eest 3 korda rohkem. See pole mingi vaesus, vaid raha mõistlik kulutamine.
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee