Midri ökojumestuse blogi

Veel mineraaltoodete kasutamisel esineda võivatest ohtudest! (1)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2014, 10:26
Foto: Ground Pictures, Georg-Sander Männik
Rääkides nanoosakestest ja mikroniseeritud koostisosadest tootes, siis kosmeetikatööstuses tagavad need imepisikesed osad väga hea katvuse, läike, pehme ja sileda tulemuse nahal.

Eriti ettevaatlikud peaksid olema inimesed, kellel on probleeme hingamisteedehaigustega. Kuna mineraalpuudrid on tehtud väga väikestest puudripulbritest, mille eesmärk on hea katvus, siis pealekandmisel peab silmas pidama, et pulbrit sisse ei hingataks.
Hingamisteede probleemide puhul on mõistlikum kasutada ainult vedelaid jumestuskreeme ning kivipuudrit. Kui siiski mineraalpuudri kasutamisest loobuda ei saa võiks kasutada mõningaid tehnikaid.
Esmane soovitus on puudrit peale kandes lihtsalt hinge kinni hoida. Enne puudri peale kandmist koputa pintsel üleliigsest puudrist puhtaks(nii jäävad ka riided puudrist puutumata). Soovituslik oleks puudrit peale kanda hästi ventileeritavas ruumis või vähemalt õhutada neid ruume regulaarselt.

Jumestustoodete puhul on Eestis vastu võetud regulatsioonid, mis panevad tootjatele ja ka turustajatele kohustuse teha kindlaks, et nende tooted on ohutud. See tähendab, et ei sisalda teatud ainete nanoosi. Samuti on kehtestatud nõue, et toote etiketil peab olema märge, kui toode sisaldab mingit koostisosa nanoosakesena.
Nanoosakesed ja mikroniseeritud osakesed pole päris üks ja sama. Nanoosakesed on palju väiksemad. Näiteks üks mikromeeter on võrdne 1000 nanomeetriga. Üks nanomeeter on üks miljardik meetrist.
Leidub mineraalmeigi tootjaid, kes kasutavad teadlikult vaid mikroniseeritud osakesi, et vältida terviseriske, mida nanoosakesed põhjustavad suuremal määral.
Suurusjärk, mida järgitakse on 12-15 mikromeetrit või rohkem aineosakese suuruse kohta(see on 12 000-15 000 nanomeetrit).

Ma ei imesta, kui ilutööstuses toimuva tagamaadest teades inimesed hakkavad vältima kosmeetika- ja jumestustooteid. Esmalt tekib kindlasti palju küsimusi ja ärritumist, et mille jaoks on vaja tarbijat sedasi mürgitada, aga meil tarbijatena on siiski valikuvõimalus.
Kuna tänapäeval on tarbijad ühe enam ja enam teadlikud ohtudest ja riskidest, siis suhtumine tootmisesse peab hakkama muutuma ühel hetkel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee