Õhtuleht trenniblogi

Positiivseid emotsioone Kõrvemaa kevadjooksult (2)

Kersten Lehismets, 28. aprill 2014, 09:35
 Kersten Lehismets
Eile andis ennast kevad juba eriti selgelt märku – päike paistis ning soojakraade oli juba kahekümne ringis. Kaunis ilm oli meelitanud RMK Kõrvemaa matka- ja suusakeskuse radadele paar tuhat spordihuvilist, et võtta mõõtu 6- või 16-kilomeetri pikkusel jooksu-, käimise- või kepikõnnidistantsil. Tavapäraselt korraldati lastele ka oma jooksuvõistlusi.

Neile, kel oma transpordivahend Kõrvemaale kohalesaamiseks puudus, pakkusid korraldajad Tallinnast võistluskohta transporti. Numbri kättesaamine läks võistluspaigas kiirelt, seljakotid-üleriided sai jooksu ajaks pakihoidu jätta. Ning siis – rajale!

Kõrvemaa rada on mõnus krossirada, kus kruusa- ja pehmel metsamaastikul vahelduvad tõusud ja laskumised – parajalt nii üht kui teist. Distantsi esimene pool oli tasasem, alates kümnendast kilomeetrist tuli sekka juba märkimisväärsemaid ronimisi. Kuna korralikku vihmasahmakat pole sel aastal veel tulnud, oli maa kohati väga kuiv ning tolmune, pannes kurgu kuivama. Rajal oli kolm joogipunkti, mis tolmust ja kõrvetama kippuvast päikesest tingitud janu kustutada aitasid.

Korraldajatele tuleb au anda põnevate kilomeetrimärgistuste eest. Iga kilomeetripostil oleva tähise all oli selle numbriga seotud märksõna või infokilluke. Näiteks viies kilomeetripost õpetas, et "Eestis on viis rahvusparki"; kümnes taas, et "Keskmisel kasel on 10 000 lehte." Kuid ka huumorist polnud autoritel puudu jäänud: neljandalt kilomeetripostilt võis lugeda "Nui neljaks, aga edasi!", üheksandalt "Üheksa korda pinguta, aga ära lõika!" ning üheteistkümnendalt "Jookske üksteisest mööda!".

Kilomeetrid lendasid – kiireimatel meestel Roman Fostil, Rauno Reinartil ja Jaanus Kallastel kulus finišeerimiseks alla 56 minuti. Naiste parimatena olid kohal Kaisa Kukk, Evelyn Talts ja Sigrid Valdre.

Jooksurõõmu jätkus neilegi, kes polnud tulnud esikoha, vaid lihtsalt liikumisrõõmu järele. Läbi tolmu ja päikese finišisirgele jõudnud, ootas võistlejaid traditsiooniline soe supp ja saunatamisvõimalus. Kel soovi, sai jääda veel ilma nautima, sest päike soojendas tõepoolest mõnusalt. Siinkirjutaja päevitas näole selle kevade esimesed päikeseprillid.

Hoidke rahvaspordiüritustel silma peal ja võtke neist osa – käsil on siiski liikumisaasta! Lisainfot saab liikumisaasta ürituste kalendrist http://liigume.ee/kalender/.

2 KOMMENTAARI

a
Antsu vend, 7b klass 28. aprill 2014, 11:18
Mis koolikirjand see nüüd on?
p
pavel 28. aprill 2014, 10:56
16 km ei ole (jooksu)maraton. Paluks pealkirja korrigeerimist!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee