Eesti uudised

Reinsalu: relvastust tuleks kiiremini soetada

Siim Randla, 28. aprill 2014 07:43

46 KOMMENTAARI

r
Reinsalule/ 29. aprill 2014 17:18
Mitte relvastust, vaid arukust tuleks kiiresti soetada.Russofoobia õhutamine esmajoones just Reinsalu koduerakonna poolt on vastuvõtmatu, mis vähendab eesti venelaste lojaalsust lisaks elustandardi langusele meie riigis. Negatiivse poole pealt on samuti Savisaare vaenlaseks kuulutamine, kelle erakonnaga, kui vene sõbralikuga, pole võimuparteidel asja ehk teisisõnu on Keskerakonnale ja tema pooldajatele kuulutatud boikott-seega mitte osavõtt riigi valitsemisest.Nii on tugev kolmandik Eesti ühiskonnast kuulutatud lindpriiks, kelle hulgas on ka määrav hulk venelasi. Seejuures on huvitav jälgida meie Presidendi kaasamist sellesse alatusse mängu.
a
AHV/ 29. aprill 2014 11:30
Mina teeks nii.Tõmbaks kõik metsa maha mis meil on ja müüks maha.Sama teeks maavaradega.Siis ostaks selle raha eest nii palju tanke kui saab ja kaitseministriks valiks Reinsalu tagasi.Tegemist on haige inimesega kahjuks ja jumal tänatud et tal võimu käes ei ole enam.
d
DMB-84 BRONEVIK,afgn 44158/ 29. aprill 2014 10:51
Leopardiga tõesti sõitnud ei ole aga vene tank eestis oleks suht kohmakas atribuut mida kaasaegsete riistadega saab kergesti hävitada/ võitlusvõimetuks teha.
Kui juba relvastuda siis kaasaegsete vahenditega.
Praegu oleme ülevalt suht kaitsetud. Venelastel on suur õhuvõimekus (tõsi ebatäpne)ja võib hävitada loetud tundidega kõik lennuväljad, sidemastid, sadamad jne. Nagu Gruusias - halvata normaalse elu toimimise.
Seega eelkõige peaks olema tasemel õhutõrje. Maavägi tuleb II järjekorras.
Siis oleks vaja vastu saata kergeid mehitamata robottanke ja -soomukeid. Need on tänu meeskonna puudumisele eest äärmiselt kiilja ehitusega ja ka raksetest käsirelvadest tabada on neid suhtkoht võimatu aga samas tekitab vastase jalaväele tõsist peavalu.
Eesti on väga väike riik ja meil oleks vaja just nimelt ebatraditsioonilist lahinguvarustust.
h
Haram/ 29. aprill 2014 10:18
****NATO liitlased tulevad meile appi küll.****
Tulevad ikka või, kui näiteks juhtuvad hiljaks jääma, siis ütleb vene sõdur siin, et pozdno prijehali.
l
laulusõber/ 29. aprill 2014 08:07
Suhteliselt odav lahendus oleks igale riigikogulasele ja muule sõjardist patrioodile pommivest muretseda. Kindlasti rahvusvaheline üldsus ja ajakirjandus kirjutab vähemalt kaks päeva, kuidas Eesti patrioodid end vaenlase kaitseks õhkisid nagu seda teevad tänini iraaklsed kunagise eestlaste kodumaakaitse missiooni pärast. Sellest õhkimisest saaks ka hea koduvideo ja kindlsti pääseks eestlased guinessi raamatusse kui seda teha õõsel lauldes rivis ja käest kinni hoides.
t
to mamma/ 28. aprill 2014 21:24
riik ei vaja eestlasi,muidu poleks selle korra ajal kakssada tuhat välismaale küüditatud.
r
Reinsalu/ 28. aprill 2014 21:16
Tileks kiiremas korras hullumajja toimetada
m
mamma/ 28. aprill 2014 20:57
küll mehedon ikka imelikud ...
mitte relvi pole vaja hankida
vaid pakkuda riiki veel jäänutele (armastust) inimväärset elu, sest iga vaesuses virelev beebigi on ohuks meie riiklikule iseseisvusele
ei ole tarvis jagada odavalt kallist kodakondsust, küll aga on vaja tekitada kõigis siin elavais tunne, et meid kõiki ON VAJA.

h
Henrik/ 28. aprill 2014 17:34
Reinsalu poiss töötukassas arvele ja
marss vanaemale appi peenraid rohima .
Mis see siis olgu?
s
ss/ 28. aprill 2014 16:21
kas meid ähvardab tõesti sõda
o
ohmu/ 28. aprill 2014 15:54
müüks terve eesti mõtetute relvade eest maha ja kui sõda algaks, laseks lihtsalt püksi ansipi kombel, sest kes siis enam kontrollib. võiks korra maakaarti vaadata kui suur on venemaa ja kui suur eesti. lapsed on näljas, aga relvastus tasemel?
s
setu/ 28. aprill 2014 15:41
Relv iseenesest ei ole jõud, sest keegi peab tahtma ja oskama seda kasutada...ja olema valmis ka surema... aga...jutulinde on ennemgi nähtud...
h
hahaaa/ 28. aprill 2014 15:34
h
hahahah/ 28. aprill 2014 15:28
Mind kohe väga huvitab- KES KAITSEB EESTIS EESTI SISESELT??? Eestlased mehed on välismaal tööl ja Eestis on enamjaolt venelased kes annavadki Eesti ilusti venemaale üle! Siin haiseb selle järgi, et keegi venemeelne hakkab eestis venemaaga ühinemise poolt võitlema, ühinevad venelased ja eestlased pole selleks üldse valmis! Kaitseväelased muidugi nagu ikka, mängivad põllul jalkat ja söövad-joovad end paksuks ja purju! Mõttetu organisatsjoon!
v
VAV/ 28. aprill 2014 14:56
Miks Reinsalu siis ei soetanud relvi, kui peab seda nii oluliseks. On vaid veidi aega möödas, kui oli pumba juures. Soovitan - käi noormees armees ning siis aja seda lolli juttu edasi. Väsinud tema luuludest.
o
Ootan ja loodan, / 28. aprill 2014 14:52
et meil ei tuleks sõda. Millegipärast tundub aga, et mõned inimesed ei jõua kuidagi ära oodata võimalust relvad käiku lasta...

k
kaua sa kaagutad./ 28. aprill 2014 14:37
Kuule Reinsalu,jäta ükskord oma mölisemine järele.Sa pole ju enam kaitseminister.
a
Aarnele/ 28. aprill 2014 14:00
kas sa arvad tõesti,et meil on nii palju raha,et osta varustust ,millega venemaa vastu sõdida ? Võrdle ikka neid riike....
k
kehvik/ 28. aprill 2014 13:56
Teid durshid viskab rahvas kividega ,valitsege teises ilmas,et raha ja võim kurku kinni jääksid.
e
eeeeee/ 28. aprill 2014 13:51
Reinsalu !
Mitte kiiremini vaid nii kiirest kui võimalik !
Ja kõige vingemat,mis rahakott lubab
a
aj/ 28. aprill 2014 13:50
Siinsed vingujad hakaku makse maksma ja siis võtku sõna rahakasutuse teemal. Toetage-toetage...
Saate toetust piisavalt meie rahade juures kolmandik eelarvest läheb sotsiaalkuludeks.
Rootsi lubas sõjaväele juurde anda umbes 550 miljonit ning eile oli uudis Norra kaitseeelarve lisa rahastuse kohta.
Eesti aga 50 aasta vanuse relvastusega arutab veel kurb kes elab Venemaa kõrval kas meie või Rootsi!
p
Poisu,küsi puutini käest püssa/ 28. aprill 2014 13:45
laenuks või rendile ja mõne Iskander-raketi veel lisaks
ja parem,kui teatud vürtsika laenguga.Tanke aga võiks olla
nii 6000 ringis,vast jätkub.
m
Mõistus, mõistus - / 28. aprill 2014 13:34
- tule koju!!! Kas juba vähe on neid "tellimustöid" rahva raha eest täidetud?!? Mina küll neid "röövikuid" kaitsma ei hakka...
v
VAIM/ 28. aprill 2014 13:23
Peaministriks MART HELME ja võimule EKRE, sest praegused kartelli erakonnad ei hooli rahvast ega riigist kui algaks agressioon oleks kõik meie korrupeerinud juhid üle piiri välismaal ja rahvas kannataks.

a
anna kannatust/ 28. aprill 2014 12:49
see kirjutuslaua sõjaminister on tõesti ... kas väikefirmade juhid ja töölised, kes hinge sees hoiavad lähevad tema pärast sõtta ja mille nimel. Paugutavad oma suurõppustega võsas ja jälle hakkavad relvi ostma, et kellegi vastu mängida sõjamänge. Ei jõua see väike rahvas kellegi vastu sõdida ega kartulikoori süüa. Seda näeb ka euroopa, ega muidu saksa president ei tänanud eesti rahvast kannatuste eest. Või hoopiski koos ameeriklastega limpsatakse keelt fosforiidi ja kildagaasi järele.
k
kui reaalselt/ 28. aprill 2014 12:22
kes sõdib ja mille nimel ? riik vaeseid ja õnnetuid täis ja paarsada tuhat juba piiri taha põgenenud ... hullemaks enam minna ei anna ... sest kaotada pole enam midagi ... rikkurid ja ahnepäitsid põgenevad siit hirmuga kuhugile ... kelle vara ainukesena vaesed peaksid ikkagi kaitsma.
k
Kaljudele ja teistele / 11:32, 28. apr 2014/ 28. aprill 2014 12:07
Tead mina saaks kohe heameelega pensioni rublades kätte. Millepärast? A vot sellepärast- Olen 53 aastane Tšernobõli veteran ja juba üle poole aasta töötu ja absoluutselt ilma igasuguse sissetulekuta, ning tõenäoliselt minusugune enam saagi tööd. Hing on ainult sees veel seetõttu et kaasa käib tööl ja tüki leiba annab.
Rublamaal oleksin juba 3 aastat pensil ja Tšernobõli veterani penss 250% keskmisest pensist.
Krt kui iseseisvus algas olin balti ketis ja toetasin eesti iseseisvust, loll olin, interrindesse oleks pidanud minema!
Mida on andnud mulle see iseseisvus- poole selle ajast olen olnud töötu ja osa FIE ehk sama töötu. Häda ja viletsust olen ainult sellelt riigilt tunda saanud. Viimased 7 aastat ainult olin nn. riigitööl bussijuhina ja sain 400 euri netos. Nüüd jälle töötu ja tõenäoliselt on varsti minuga kõik, kaua oled teistele koormaks...
v
Van Ames/ 28. aprill 2014 11:52
Kui ma seda Reinsalu pilti näen, ajab muigama. Meil koolis oli üks poiss täpselt sama näoga ja see poiss oli noh kuidas öelda - veidi oh- oh.
Reinsalu pole sojaski käinud, kui tuleb mingi situatsioon on püksid täis ega suuda jooksugi panna. Sõjaminister - naerukoht! Nagu kogu see riik!
k
Kati/ 28. aprill 2014 11:40
Kaljuga n6us! Kahju muidugi,et inimkond nii s2jakas on. Ma ei usu,et v2ike Eesti ennast ka suurema hulga pyssidega kaitsta suudab. Suur osa riigi rahast l2heb relvastuse hankimisele ja laste,haigete ja pension2ride jaoks tehakse korjandusi. Proovigu ykskord teha korjandus tanki ostmiseks,vaadaku kui palju raha koguneb. Mis puutub Venemaasse,siis v2iksid sealsed helgemad pead ja intelligendid (neid ju on seal kyll) ka pisut s2na v2tta ja oma arulagedaid juhte korrale kutsuda. V2ibolla naiivne arvamus aga senine stiil a'la kriis,konflikt,s2da, pole ju ka mingeid positiivseid tulemusi toonud. Lihtsalt v2sinud sellest militaristide maailmast.......inimesed kasvatagu parem kartuleid ja hoolitsegu oma perede eest. Ja see on 6ige,et inimesed s2divad,mitte relvad. Kui mehed keelduvad pyssi k2tte v2tmast siis ei saa ykski militaristist riigipea midagi teha.Ja l2puks...inimesi hirmu all hoides on kerge nendega manipuleerida. Ammu aeg uue ja rahulikuma maailma jaoks aga seda kahjuks vist niipea ei tule kuni rumalad ja ahned maailma asjade yle otsustavad.
h
Hoopis/ 28. aprill 2014 11:38
kloone või roboteid oleks vaja,et lahingut lüüa,sest elavjõud näitab siin pidevat kahanemise tendentsi ja milleks siis relvastust suurendada!?
j
Jama/ 28. aprill 2014 11:36
Palka ja pensioni tuleks tõsta, et rahvas mässama ei hakkaks, aga mitte võidurelvastuda.
k
Kaljudele ja teistele/ 28. aprill 2014 11:32
Kui te natuke nüüd süvenete asjadesse siis saate ilmselt ise ka aru, et kui teie ideede järgi asju teha, siis saate lastetoetused ja pensioni varsti rublades kätte ja uskuge, selle peldikupaberiga teie elatustase ei tõuse. Odavaim ja kiireim võimalus on soetada vakjalik relvastus ja meie inimeste kaitsetahe on Euroopas parimaid, erinevalt mõne patsifisti arvamusest, kes asju enda järgi vaatab. Meie jaoks pole veel miskit kadunud, kuid Läti ja Leedu on vaatamata olematutele kaitsekulutustele meist ikka viletsama elatustasemega. Seega ei tööta see asi. ka Soomes ja Rootsis on oluliselt elavnenud arutelud NATO teemadel. Ja see on hea. Kui sa ennast ise ei kaitse , ei saa ka Nato sind kaitsta. Ja elatustaset mõjutab eelkõige iseenda aktiivsus tööturul ja pidev eneseharimine. Niisama riigi käest toetusi pinnides satume kõik hoopis väga ränka lõksu, millest välja saada on raske. Vabadus ei ole iseenesestmõitetav ja kes sellest aru ei saa on õnnetud olendid.

r
rumalus kuubis/ 28. aprill 2014 11:10
eesti rahva elatustaset tuleks kiiresti tõsta
s
selline/ 28. aprill 2014 11:09
riik tahab muuta ennast sõjalaagriks naabri rünnakut kartes, kus on sõjaväelased, kes kaitseva, orjad, kes rügavad tööd ja rikkurid, kelle heaks seda tehakse. Meil on puudu tarkadest diplomaatidest ja riigijuhtidest.
j
Jüri1945/ 28. aprill 2014 11:09
Mitte relvad ei sõdi vaid inimesed !! Eestil olid 1940 aastal relvad ja inimesed kes oleksid sõdinud . Aga valitsus astus ilma ühegi pauguta Nõukogude Venemaa kooseisu ja ütle nüüd ,et meid OKUPEERITI !! Miks praegune valitsus kardab relvastatud EESTLAST ?? Miks koolides ei õpetata EESTI noortele relvadega ümber käima ? Kui ise ei osata midagi teha ja välja mõelda saatke mõni Šveitsi uurima kuidas seal on riigi kaitse korraldatud !! Mitte relvad ei sõdi vaid inimesed !! Eestil olid 1940 aastal relvad ja inimesed kes oleksid sõdinud . Aga valitsus astus ilma ühegi pauguta Nõukogude Venemaa kooseisu ja ütle nüüd ,et meid OKUPEERITI !! Miks praegune valitsus kardab relvastatud EESTLAST ?? Miks koolides ei õpetata EESTI noortele relvadega ümber käima ? Kui ise ei osata midagi teha ja välja mõelda saatke mõni Šveitsi uurima kuidas seal on riigi kaitse korraldatud !!
o
Oleks nagu tuli Dtraakoni/ 28. aprill 2014 11:04
aasta,et kõik on hulluks läinud...Kõik valmistuvad Draakonit tapma-ükskõik mis viisil-peaasi,et maha saaks löödud ja uut pead tagasi ei kasvataks.Kuid ma ei kujutaks ette sõda... Mäletan,kui üks gruusia neiu rääkis,kuiZuhhuumis sõda algas.Kuulsid pauke ja keegi ei saanud aru-mis toimub. Roniti katustele,et vaadata,mis asi sellist müra teeb.Siis nägid,kus mürsud kukkusid ja plahavatused käisid... Gaagra,mida meie mäletame-nõukaajast-oli maatasa tehtud... Lennukid tõid eesti kodanikke tagasi.Tüdruk ütles,et väike õde oli läinud 40 km.kaugusele tädile külla.Et õde lennukile jõuaks,pidid kuskilt jalgratta hankima ja talle maale järgi minema,sest bussid enam ei liikunud... Kas MEIE kujutame ette sellist olukorda?! EI-ja veelkord ei! Oleme harjunud tõusma rahus ja oleme ainult vihastanud naabrite peale,kes mürtsu teevad.Rahurikkujad on politsei minema viinud.Kuid selliseid sõjardeid,kes meile kallale tikuvad-ei rahusta politsei,vaid ikka väljaõppinud sõjavägi korraliku relvastusega.
e
et riik püsiks,/ 28. aprill 2014 10:57
selleks on vaja hoopis rahva elatustaset kiiresti tõsta. Mida teeb näljane? ta müüb relva esimesele vastutulijale maha ja tomab siis poodi toitu ostma, kui jääb üle, saavad ka küttearved makstud. Miks ma peaksin sinusuguseid jobusid kaitsma? Ma ei tea ühtegi põhjust selleks. Kui sinul on ükskõik kuidas mina elan, siis minul on ka ükskõik kuidas sinul läheb. Räägi ärikatega ja teiste rahajõmmidega..
a
Alar1/ 28. aprill 2014 10:51
Kas keegi mõtleb ka selle peale, kuidas tagada relvade mittesattumine ebasoovitavate isikute kätte? Võib ju juhtuda Ukraina-sarnane: Ida-Virumaa kuulutab end "iseseisvaks" ja sealsed Kaitseliuidu relvad pöötatakse Eesti riigi vastu.
Isiklik relv on ka inimesele turvavahend ainult seni, kuni on välistatud relva sattumine vaenlase kätte.
k
28. aprill 2014 10:37
Kui Reinsalul Püss kätte anda ja sõtta minna-- kukkuks kokku. Sa polegi püssi käes hoidnud.. Teiesugune mees ei pea vene armees vastu max. kaks päeva-- ja põgened. Ja julged rääkida?
a
AARNE/ 28. aprill 2014 10:33
Milleks siin Reisalu süüdistada elu on ju näidanud et venemaad ei saa usaldada ja eesti rahvas peab oma riiki kaitsma.On ju naaber riik agresiivne ja sõjakas ja sellest ka need need pahandused.Küsiks siis samas miks venemaal on vähe sõpru ,miks neid kuskil ei armastata.Usun et süü on ikka venemaas endas,nii et relvastust enda riigile on vaja ,et riik edasi eksisteeriks.

a
AARNE/ 28. aprill 2014 10:33
Milleks siin Reisalu süüdistada elu on ju näidanud et venemaad ei saa usaldada ja eesti rahvas peab oma riiki kaitsma.On ju naaber riik agresiivne ja sõjakas ja sellest ka need need pahandused.Küsiks siis samas miks venemaal on vähe sõpru ,miks neid kuskil ei armastata.Usun et süü on ikka venemaas endas,nii et relvastust enda riigile on vaja ,et riik edasi eksisteeriks.
a
AARNE/ 28. aprill 2014 10:33
Milleks siin Reisalu süüdistada elu on ju näidanud et venemaad ei saa usaldada ja eesti rahvas peab oma riiki kaitsma.On ju naaber riik agresiivne ja sõjakas ja sellest ka need need pahandused.Küsiks siis samas miks venemaal on vähe sõpru ,miks neid kuskil ei armastata.Usun et süü on ikka venemaas endas,nii et relvastust enda riigile on vaja ,et riik edasi eksisteeriks.
m
Ma pole mingi muki/ 28. aprill 2014 10:19
muki oled ise.aitab seda viha õhutamist
r
Rahu/ 28. aprill 2014 10:04
Vaata milline sõjard on see meie lapsminister, poes mänguasju küllalt
k
Kalju/ 28. aprill 2014 09:37
Nii Riisalu kui ka Reinsalu tuleks relvadest ja selle hankimisest kaugemale hoida ,need eriti agressiivsed militaristid ,reinsalu ärgu lootku ,et uued valimised järgmine aasta talle ministri ameti tagasi toob ,ja üldse kas seda reformikaid ja ka eriti ennast täis sittund IRL üldse võimule pääsevad ,kui läti kaasutas vaId 0,9 SKP JA MEIL IKKA 2,0.KES SÕDIMA HAKKAB . Riik mis ei panusta lastele ,see peab hävima sest lõpuks polegi keda relvadega riiki kaitsma sata ,see on nii lihtne ja vana tõde kuid need neetud oligarhid eestimaa pinna ikka ei soovi seda mõista ,nende isiklik kasu on neile tähtsam
u
udujutt endiselt ministrilt/ 28. aprill 2014 08:33
Eestil on vaja mõnikümmend tuhat hea väljaõppega rahustajat .
Kes Ukraina variandi korral suudaksid tänavatel korra hoida .
Sõjavägi ei ole siin millekski.
Ka tuleks üle vaadata kapitalipaigutused Ida -Virumaal .
Just venemeelsed ettevõtted võivad saada kaasmaalaste organiseerivakt ja sundivaks jõuks.