Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: vajadused abielus 1. osa (5)

Tiina Kilkson, psüholoog , 1. mai 2014, 12:48
 PantherMedia / Scanpix
Mehel ja naisel on osaliselt erinevad vajadused abielus ja sellega tuleb leppida ja arvestada. Ka on mehel ja naisel erinev roll.

Naine ootab oma mehelt, et mees pakuks kindlustunnet ja turvatunnet naisele. Me kõik oleme unikaalsed ja meil on erinevad vajadused, kuid ma kirjutan siin, kuidas enamusel on.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et õnnelik abielu on võimalik, kuid selleks tuleb ka tööd teha. Armastuses tuleb teha ka tegusid, mitte ainult kenasti rääkida. Tore on, kui lastel on ideaalsed vanemad, keda endale eeskujuks võtta, et lastel tekiks arusaam, mis on õnnelik abielu.

Selleks, et oleks õnnelik abielu tuleks vaadata esmalt endasse, et mida ma saan teha, et minu partner ennast paremini tunneks. Just andmise pool on kooselus oluline. Anda tuleb puhtast südamest. Üksteisega tuleb arvestada. Tee tegusid, et väljendada oma armastust, sest see värskendab suhet.

Unistuste abielu ei tule vaid unistades, vaid nõuab pühendumist.

Mehel on kõige tähtsamaks vajaduseks seksuaalne rahuldatus. Seks on abielus nautimiseks ja tore on, kui mõlemad partnerid seda naudivad. Seks ei tohiks olla kohustus, vaid meeldiv tegevus.

Abielus on kohutus teineteise eest hoolitseda.

Meestel on oluline sugutungi rahuldamine. Hea seks rahuldab mehe ego, et ta on väärtuslik ja soovitud partner. Ega ilma asjata ei öelda, et iga eduka mehe taga on naine.

Rahuldatud mees on edukas ka töises elus. Hea seks viib negatiivsed mõtted peast.

Seks näitab mehele, et naine hoolib temast tõsiselt. Mees ei vaja kodus kokka, ega koduabilist, vaid head sekspartnerit.

Ära unusta ka romantikat oma argipäeva tuua. Naisele meeldib kui mees talle lilli kingib, viib restorani, teeb väikseid kingitusi, sest see viib naise argirutiinist välja ja muudab tavalise päeva eriliseks.

Oluline on koos veedetud kvaliteetaeg, mis kuulub vaid paarile ja kus ei ole segavaid inimesi juures.

Mehele on väga oluline, et teda imetletakse, temasse usutakse, et ta on lugupeetud ja teda tunnustatakse just sellisena, nagu ta on. Ütle vahel oma mehele, et oled tema üle uhke. Imetle mehe tegusid. Kiida mehe neid tegusid, mis on sinu silmis kiitmist väärt. Ära ole kiitmisega kitsi. Mõtle ja ütle, et sinu mees on sinu kangelane. Ütle, mehele, et ta saab elus hästi hakkama.

Mehele on olulised saavutused ja naine peaks neid märkama.

Mehe jaoks on tähtis, et tal oleks kõige ilusam naine. Kõige ilusam võib olla ka sisemiselt.

Ära võrdle oma meest kellegi teisega, sest sinu mees on unikaalne ja võrdlemine toob vaid hallid pilved maisesse paradiisi. Koos võite muidugi imetleda mõnda andekat kirjanikku või tugevat sportlast, mitte aga võrrelda teda oma abikaasaga. Imetlemine ja võrdlemine tuleb lahus hoida.

Imetlege neutraalselt teisi ja kooselus ei pea olema just kui silmaklapid peas, et teisi mehi ja naisi enam ei näe, vaid nad ei tohiks olla imetletud kui atraktiivsed seksuaalpartnerid.

Samal teemal

22. august 2014, 13:39
Psühholoogia blogi: andestamine ja teisega arvestamine on kooselus vajalik oskus
26. mai 2014, 11:48
Psühholoogi blogi: mida teha, kui alaealine laps suitsetab?
11. mai 2014, 10:17
Psühholoogia blogi: gestaltteraapias saab nutta, naerda ja tundeid välja elada
8. mai 2014, 12:18
Psühholoogia blogi: karjääri alustamine vabatahtlikuna

5 KOMMENTAARI

t
Timo 1. mai 2014, 22:16
Jutuga olen päri, kuid elus on kahjuks kujunenud enamasti nii, et naistel on pärast lapse sündi meest vaja vaid palgapäeval. Ka siis on tegemist alati...
(loe edasi)
p
paljud mehed vajavadki naise asemel ema, aga ei suuda ise ka otsustada, et keda vaja, parem kui naine oleks 1. mai 2014, 18:34
ema, koka, sekspartneri eest. Kiidaks ja nunnutaks. Loomulikult naised väsivad sest jamast, enamasti ju lapsed ka ning naispoolt ei kiida eriti keegi. Ja enamus mehi on elu viimasel kümnendil ka poisikesed.
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee