Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: kuhu minna pulmareisile? 

Meelike Eenpuu-Villup, 28. aprill 2014, 13:03
Meelike HiinasFoto: Erakogu
Minu arust parim osa pulmade juures ongi asjaolu, et pärast saab reisile minna. No reisida saab alati, aga siiski- iga uus väljasõit on kulla hinnaga. Seega mesinädalate planeerimine on minu jaoks sama tähtis, kui kleidi valik ja külaliste kutsumine. Võib-olla isegi tähtsam.

Esimesel korral abielludes jäi plaan pulmareisist vaid plaaniks. Mingi kummaline, seletamatu soov oli mul Portugali minna (ka aastal 2005, kui ma olin käinud vaid üksikutes riikides, ei unistanud ma tüüpilisest pulmareisist), aga reisi maksumus ületas mitmeid kordi kogu toonase pulma eelarvet.

Nii broneerisin hoopis ühe hea romantikapaketi pakkumise Haapsalus spaas.

Samal teemal

Kui hakata mõtlema, kuhu siis peamiselt pulmareisile minnakse või mida soovitatakse, siis esikohal on ikka need tüüpilised "romantilised kohad". Ikka Pariis ja Rooma ja Veneetsia ja Iirimaa.

Ainult, et kui elukoht on keset Euroopat ja Pariis on paari rongisõidu tunni kaugusel, siis see ülehaibitud "romantiline" linn on minu jaoks küll viimane, mida üldse kaaluda. Jah, ameeriklastele on Pariis see kõige kõigem koht, kuhu üldse minna. Kui seal käidud, siis võib rahus surra.

Aasia elanikele, kes geograafiat pisut rohkem teavad, samamoodi. Nimelt üks mu hiinlannast tuttav abiellus ja loomulikult oli pulmareisi sihtkohaks Pariis. Minul on aga Pariisis käidud ja romantikat ma seal küll ei näinud. Vaid kallid hinnad ja kohutav kohv. Unistused võiks ikka tiba suuremad olla, kui vaid sõit Pariisi...

Hollandlane pakkus ise, et võibolla siis Hispaania või Portugal. Peamine on, et oleks SOE kant, kuhugi külmetama me küll ei taha minna (nt Island oleks ju muidu täitsa tore valik). Minule sobiks need riigid küll, mõlemas on veel käimata.

Ainult, et Hollandlane ise on nii Hispaanias kui Portugalis käinud (ka "romantiline" riik Itaalia on temal nähtud). Ja minu arust võiks siis olla mesinädalate sihtkoht juba kuskil, kus kumbki meist enne käinud pole. Et oleks avastamisrõõmu ja saaks eelarvamustevabalt kohale minna. Mis kohad siis veel üle on?

Tegelikult on mul käidud kõigest 26 eri riigis ja kohti, just sooja kliimaga paiku peaks jaguma. Samas Euroopas on meil Hollandlasega kahepeale sisuliselt enamus riike ikkagi "kirjas".

Ja sihtkohtade valikul pean ma samamoodi arvestama ka seda, millised odavlennufirmad sinna lendavad.

Kreeka puhul on võimalusi kohe terve hunnik, üheks võimalikuks sihtkohaks sai omale kirja pandud Korfu saar. Odavad lennud sinna on kenasti olemas, pealegi tahaks kangesti näha seda saart, kus mu isa lemmikkirjanik Gerald Durrel lapsena elas. Kreeka odavad veinid ja head toidud on muidugi samamoodi olulised.

Aasia riigid pole meil eriti mõttesse seoses mesinädalatega küll tulnud. Hollandlane tahaks küll Jaapanisse minna, aga see oleks pigem turistikas-tööreis. Ja maksaks kah roppu moodi. Nii et selle mandri riigid jäävad pisut kaugemasse tulevikku. Kui just mingit ülihead pakkumist kuskilt ei leia.

Oleme pakkumistele avatud, head mõtted tulevad ikka ju juhuslikult.

Aafrika on samamoodi kant, kuhu eriti pulmareisile ei kipu. Kuigi paljude jaoks on see manner just avastamist väärt. Kui ma 2 aastat tagasi sõbrannaga koos Keeniasse läksin, küsiti minult küll, et kas oma kallimaga lähen. Sest "Keenia ja sealsed safarid on väga hea idee mesinädalateks".

Noh, see on ilmselt maitse asi. Kes tahab mesinädalaid veeta tunde tolmuses bussis loksudes ja moskiitovõrkudega telgis ööbides, siis palun väga! Mitte et ma kaebleks, oh ei- reis oli igati vahva ja just selline, matkajale sobilik. Romantikast on siiski see riik ja eriti pealinn Nairobi aga väga kaugel.

Mesinädalaid võiks meenutada ikkagi toredad muljed, mitte pidev hirm või suvaliste tüüpide ähvardus sind maha lasta.

Võibolla siis hoopis mingi selline riik, mida muidu ei valiks, aga tähtsad inimesed soovitavad. Näiteks Namiibia, mis on The New York Times sõnul kuuendal kohal TOP52 sihtkohast, kuhu kindlasti aastal 2014 minna. Namiibia?

Kas te teate üldse sellest riigist midagi? Mina ka palju ei tea, aga samas tundub põnev. Võibolla peakski valima sellise, ebatüüpilise sihtkoha? Saaks ise uusi teadmisi ja pisut eelarvamustest vabaks.

Ja noh, soe Aafrika äkki polegi nii halb mõte? Peab muidugi enne uurima, kuidas seal riigis kuritegevusega on.

Või äkki Roheneeme saared? Nägin just üliodavat pakkumist algusega Düsseldorfist. Või Marokko? Või Brasiilia? Või Madagaskar? Või Tšiili? Või Dubai? Või Belize?

Peaasi, et viisat vaja pole või siis vähemalt selle saamine väga keeruline poleks. Kui juba reisile minna, siis võiks see ikka asja ette minna- üksteise seltskonna nautimine, vaatamisväärsused, kohaliku toiduga tutvumine ja palju päikest. Ega pulmareisi siis ainult hotellivoodis veetma pea.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee