Eesti uudised

Eesti kirikukogudustel pole väärisasjade kindlustamiseks raha (8)

LISA KOMMENTAAR

Küüslauk 26. aprill 2014 17:26
Vana inimestelt võetakse kiriku maksu ,kus see raha kaob.Ajupesu teevad liba papid ja uhkeldavad oma eluga .Saagu ise hakkama,ärgu toppigu käsi teiste rahakotti.
.... 26. aprill 2014 16:37
tobedatele MITTE TULUNDUS ÜHINGUTELE, kes nimetavad ennast erakonnaks, jätkub riigil raha küll,miljoneid loobitakse iga kvartal,ja isegi aru ei pea andma,mis rahaga tehti. ABSURDI RIIK,järjekordne tõestus sellest
ateist 26. aprill 2014 14:56
Jumal annab, jumal võtab.
Pole inimesel sinna vahele kätt toppida!
Kui maha põles, järelikult patused inimesed!
Ja kui te ei usu seda, et jumalat teie eest hoolitseb siis pappi küsige Roomast, mitte Eestist.
.... 26. aprill 2014 11:36
Nüüd siis otsitakse ettekäändeid ja vabandusi, et pääseda Kuusalu pastoraadi põlengu vastutusest! Ei peagi olema kindlustatud iga asjake - kindlustatud peab olema hoone, kus need asjakesed asuvad! Ja hoonete kindlustus ei ole sugugi nii kallis, seda teavad kõik, kel kodud kindlustatud. See, et pastoraadis on kõrvuti hinnalised kultuuriväärtused ja kaltsukas ning seal köetakse ilmselt sobimatu materjaliga mantelahju aprilli lõpus nii, et sellega suudetakse hoone nii muuseas maha põletada - see näitab totaalset hoolimatust ja tegematajätmist! Üksikesemete kindlustusega neid esemeid ei taasta - kindlustatud peavad olema hoiuruumid, et need väärtused säiluksid! Elan ise vanas ahjuküttega majas ja tean, et kindlustus ei võtagi jutule, kui ei ole korstnapühkija poolt antud ülevaatuse/puhastuse akti. Ja vanad ahjud ei ole ette nähtud plastijäätmete ja paganteabmille põletamiseks. See, et põlengust saab esimesena teada naaber, ja seda siis, kui leek katusest väljas, näitab, et polnud seal ka mingit töökorras tulekahjuhoiatust. Ja nüüd siis peavad hakkama seda hooletust ja hoolimatust kinni maksma kõik teised - sest keegi ju ei vastuta -, alustades riigist ja lõpetades kohaliku kõige vaesema vanamemmega.
Liina 26. aprill 2014 11:32
EELK ja kirikukogustel pole mingit omavahelist rahalist seost. EELK ei toeta rahaliselt väikeseid kirikukogudusi maal. Need peavad ise äramajandama ning kurb tõsiasi on see, et ei majanda.
raha 26. aprill 2014 11:11
Jamajutt tegelikult, et raha pole. EELK-il on raha küll ning iga aasta saadakse ka Eesti riigi käest täiesti suur rahasumma.
Aitäh Õhtuleht 26. aprill 2014 10:39
vargad on tänulikud info eest.
26. aprill 2014 10:32
Unikaalseid asju pole mingit mõtet kindlustada - raha eest selliseid ei saa. Niisugune tõsiasi roosades kostüümides kindlustustibidele peaajusse ei mahu. Ikka proovivad mingile kirikukellale kindlustuslepingut suruda. Noh, põleb mõni 17 sajandi piibel ära - mida fakki selle rahapatakaga pärast teha?
Kui on raha tuleb see panustada ennetusvahenditesse: signalisatsioon, automaatne kustutussüsteem, jahipüssiga valvurimutt jms.