Eesti uudised

Kohutav leid: varemetes kolanud neiud leidsid surnupea 

Mattias Tammet, 26. aprill 2014 08:00
EI KARDA: Kaire ja Liisi ei pelga hirmsasse leiukohta tagasi minna. Liiati, et näiteks Kaire aknast on laut ilusti näha. Neiud tõid hiljem lauda ette küünlaid. Foto: ELMO RIIG (SAKALA)
Märtsikuu viimane pühapäev. Kolm Viljandimaa neiut uitavad pärastlõunal Ülemõisa külas ja teevad üksteisest ilufotosid. 15- ja 16aastane Kaire, Liisi ja Ketriin võtavad nõuks minna mõisavaremetesse, mis seisavad lähimatest elumajadest sadakonna meetri kaugusel.

Neiud teevad mõnda aega pilte nii lagunenud hoone hoovis kui ka selle seinte vahel. Suurem osa lauda katusest on sisse varisenud ja valgus pääseb hästi jaole.

Esimesena sisse astunud Ketriin pistis mõne sekundi pärast karjuma ja põgenes välja päevavalguse kätte. Ehmus ka sõbranna. Kumbki sõbranna ei uskunud oma silmi: seal, vaid mõne meetri kaugusel lebas maas inimpea ? juuksed peas ja naisenäojooned eemalt aimatavad.

Neiud asja lähedalt uurima minna ei julgenud. Suumisid kaameraga lähemale ja tegid selgeks, et esimene kahtlus vastab ilmselt tõele. Pea nagu muumial, ilma kehata. Igaks juhuks tehti paar fotot ja mindi koju neid näitama.

Kaire ema Kai saatis pildid politseisse ja samal õhtul olid mundrimehed kohal. Hädapärast püsti seisvalt teiselt korruselt leiti ka surnukeha.

Neiud tõdevad, et traagiline leid jättis neile valusa jälje. "Kui ema juhtunust politseisse teatas ja selgus, et tõesti oli selles hoones surnukeha, siis ei olnud enam meeldiv," ütleb Kaire Õhtulehele peaaegu kuu aega pärast hirmsat leidu. Ta räägib, et tal tekkisid koolis keskendumisprobleemid. "Raske oli. Hirm oli ka, mis edasi saab ja kuidas. Selliseid asju ei juhtu ju. Eriti meie külas, mis on väga vaikne koht. Siin ei ole mitte midagi sellist! Ja siis järsku ühel päeval..."

Kadunu juhtum laheneb?

Politsei rõhutab, et enne igasuguste järelduste tegemist oodatakse ära lahkamise tulemused, mis tavapärase ajakava kohaselt võiksid juba nädala-paari pärast pärale jõuda. Kohalikule rahvale tuletas noore naise surnukeha leid aga meelde 2011. aasta lõppu, kui sealtsamast kadus jäljetult 20aastane neiu. Seejuures olevat politsei koos koertega käinud ka sama lauda lähistel, aga ei leidnud midagi. Samale noorele naisele viitavad ka koljul nähtavad vigastused, kuna tütarlaps oli pool aastat enne kadumist elanud läbi ränga mootorrattaõnnetuse.

Väikese koha asi, noort naist teadsid ilmselt kõik. "Näinud ikka, aga suhelnud ei olnud meist temaga keegi," ütleb ka Kaire. "Tahaks juba kõik kindlad tulemused teada saada," ütleb ta. "Tahad ise ka kuidagi vabaks saada sellest. Eks ta painab ja kummitab," lisab ka ema Kai. "Kui tuleks faktiline teadmine, siis omaksed saavad rahulikult maha matta, hing saab rahu ja asi saab lõpuni viidud. Ma hoian pöialt, et asjad loksuvad paika."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee