Hele ja Alo Kõrve jäi kõrvalhoonest ilma, kuid vähemasti elumaja jäi terveks. Foto: TAIRO LUTTER
Karoliina Vasli 26. aprill 2014 08:00
Näitlejatest abielupaar Hele ja Alo Kõrve jäi tulekahju tõttu ilma garaažist, saunast ja kuurist. Vara polnud kindlustatud, kui Hele sõnul on ennekõike tähtis, et nad ise viga ei saanud.

Möödunud laupäeval kell 12.04 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Üksnurme külas on süttinud eramu kõrvalhoone. Helistaja oli Linnateatri näitlejatar Hele Kõrve.

Tuld võttis hoonestu, kus on garaaž, saun ja kuur. Päästjad suutsid hoida ära tule leviku teistele hoonetele.

"Tulekahju sai alguse garaažist, aga mis täpselt juhtus, ei tea keegi," räägib Hele. "Grillimist või midagi sellist ei olnud, süütamine on välistatud. Tegu on õnnetusjuhtumiga," arutleb ta. "Aga meie pere sügav tänu ja kummardus kogu päästemeeskonnale ja armsatele naabritele, kes suutsid suurema õnnetuse ära hoida."

Kõrvalhoone hävis täielikult. Õnneks sai elumaja vaid kergemaid kahjustusi välisfassaadile, sees midagi ei hävinud. Hooned olid kindlustatud, aga vara mitte. "Aga vara varaks, inimeste elu on kõige olulisem. Vaatepilt aias võib olla nukker, aga meil on, kus elada ja oleme ise terved," räägib Hele. Ta paneb teistelegi koduomanikele südamele, et õnnetus ei hüüa tulles: tasub üle vaadata, kas tuleohutus on tagatud ning sedagi, et kodu ja vara oleks korralikult kindlustatud. "Siis on sul ikka teadmine, et tagala on olemas."

Päästeameti pressiesindaja Annika Koppel ütles, et hoone hävis tules täielikult ja põlengu süttimise täpset põhjust ei ole võimalik kindlaks teha. "Põlemisjälgede põhjal võib arvata, et alguse sai tulekahju garaaži seinalt. Välistada saab selle, et hoone omanikud tegid ise midagi valesti ja sellest läks hoone põlema."