Eesti uudised

Revisjonikomisjoni esimees: linn peab kaaluma tegevustoetuse maksmist Pärnu maantee äridele (6)

Toimetas Geidi Raud, 25. aprill 2014 07:53
Hanno MattoFoto: PM/Scanpix
Seoses suuremahulise trammi- ja sõidutee rekonstrueerimistöödega Pärnu maantee lõigul Vabaduse Väljak – Tondi on oluliselt häiritud olemasolevate teenindusettevõtete külastamine.

Ärid hindavad müügikäibe langust 20%-st 40%-ni, mis seab kahtluse alla nende jätkamise pikas perspektiivis.

Samal teemal

„Võttes arvesse ebamõistlikult lühikest etteteatamist ja olematut kompromissivalmidust linnavalitsuse poolt eri osapoolte vajadusi arvestava liikluskeemi rakendamisel, eksisteerib reaalne oht, et pankrotistuvad ärid pöörduvad oma õiguste kaitseks kohtusse," hoiatab linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto.

„On kahetsusväärne, et linnavalitsus jätkab oma ignorantset tegutsemist olemata võimeline õppima kahjust äridele, mida tekitas Harjutänava suunamine kapitaalremonti turismi tipphooajal 2013 aasta suvel," nendib Matto ja kutsub linnavalitsust arutama ettevõtjatega tegevustoetuse maksmise võimalusi.

„Maksumaksja huvi on korras teedevõrk ja mitmekesiste teenuste kättesaadavus, mitte aga Tallinna ettevõtluskliimale negatiivselt mõjuv linnavalitsuse jõupositsioonilt tegutsemine ja võimalikud pikad kohtuvaidlused," tõdeb Hanno Matto.

Samal teemal

15.09.2014
Linnavolinik nõuab Savisaarelt vastust: miks linn on tööle palganud Tuiksoo ja Lõõniku?
29.03.2014
SEISAK LÄBI! Pärnu maanteel murrab tööd teha ÜKS mees!
25.03.2014
Tallinna trammitee pinnaseproovide tulemused selguvad tuleval nädalal