Vene separistid Mariupoli linnavalitsuse rõdul.Foto: AP / Scanpix
BNS 24. aprill 2014 11:47
Ukraina relvajõud võtsid ööl vastu neljapäeva enda kontrolli alla Mariupoli linnavalitsuse hoone ja lõid tagasi rünnaku sõjaväebaasile Artemivski linnas, teatasid Ukraina sise- ja kaitseministeerium neljapäeval.

Separatistid kinnitasid, et pidid taanduma Mariupoli linnavalitsuse hoonest, mille nad olid hõivanud 13. aprillil.

"Linnavalitsuse hoone on vabastatud ja saab alustada tavapärast tööd," kirjutas siseminister Arsen Avakov oma Facebooki-lehel.

Kaitseministeeriumi teatel avasid Artemivskis ligi sada separatisti sõjaväebaasile automaatrelvadest ja kuulipildujatest tule ning heitsid ka granaate. Rünnakus sai haavata üks sõdur, kuid tema vigastused ei ole eluohtlikud.

"Ründajad löödi tagasi ja nad kandsid suuri kaotusi," kirjutas Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov oma avalduses.

Siseministeeriumi teatel juhtis Artemivski rünnakut "Vene sõdur".

Nii Mariupol kui Artemivsk asuvad Donetseki oblastis.

Kolmapäeval teatas Ukraina valitsus, et eriüksused on vabastanud Kremli-meelsete separatistide käest Svjatogorski linna, mis asub konflikti ühest tulipunktist Slovjanskist 15 kilomeetrit põhja pool.

Ent uudisteagentuuri AFP kohaselt polnud väikelinnas sõjaväelasi näha ja kohalike elanike sõnul pole separatistid seal kordagi võimu haarata proovinud.

Turtšõnov andis teisipäeval korralduse taasalustada sõjalist operatsiooni separatistide vastu, kes on kümmekonnas Ida-Ukraina linnas hõivanud valitsushooneid, plaanivad iseseisvusreferendumit ja pöördunud abipalvega Venemaa poole.

Eelmisel nädalal välja kuulutatud julgeolekuoperatsioon kukkus läbi, muu hulgas said separatistid enda valdusse kuus soomustransportööri, millest relvajõud kaks tagasi said.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

Allu 24. aprill 2014 20:39
Mis te hõiskate ,lehetäid -ammu juba kohalikud võtsid tagasi !
DD 24. aprill 2014 18:56
Millist abi need separatistid venemaalt tahavad. Minu meelest , kui kellelgi mingeid õigusi Ukrainas nõuda on siis on need ukrainlased ise, Muidugi oli neil õigus kukutada venemeelne valitsus . See valitsus pistis rahva raha enda taskusse. Nüüd mingi päti kamp möllab seal ja tahab venemaa alla minna, eks mingu siis venemaale, aga tegu ei oegi nii venemeelsetega, kui et Putin tahab vallutada Ukrainat ja kasutab selleks käputäit pätte, kes ise oma peaga mõelda ei oska. Kas need kaagid ei tea siis, mis elu elatakse venemaal?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS