Maailm

Pisitüdruk jäi pärast 7 minutit kliinilist surma elama (4)

Õhtuleht.ee, 23. aprill 2014, 15:32
Väike Alexia Rose Crane ema Melissa Kimptoni ja isa Joseph Crane'iga.Foto: Caters / Scanpix
Inglismaal juhtus ime pisitüdrukuga, kelle arstid tunnistasid kliiniliselt surnuks. Laps ärkas pärast seitset minutit kliinilist surma elule.

Aasta ja kahe kuune Alexia Rose Crane viidi jõulude ajal kriitilises seisus Blackpooli Victoria haiglasse, kirjutab Daily Mail. Ta polnud suuteline ei toitu ega jooki sees hoidma ning haigus võttis kriitilise pöörde, kui lisandus südamerabandus.

Arstid võitlesid meeleheitlikult väiksekese elu eest, kuni saabus kliiniline surm. Tüdruku vanemad – 25aastane Melissa Kimpton ja 24aastane Joseph Crane – kutsuti lapsukesega hüvasti jätma.

Tüdrukuke lebas hingamisaparaadi all, kui vanemad saabusid. Kuid vastupidiselt surmale, milleks arstid vanemaid ette olid valmistanud, hakkas Alexia seisund aeglaselt paremaks minema. Jõulu esimesel pühal ei vajanud ta enam hingamisaparaati ning üheksa päeva pärast võisid vanemad ta koju viia.

Alexia ravi tuli jätkata. Praegu saab ta regulaarsete haiglakülastuste ajal ravimeid, mida süstitakse talle kolm korda päevas.

Ema Melissa ütles, et ta on nii tänulik haiglatöötajatele ning ta on annetanud raha Victoria haiglale, et näidata, kuidas ta nende inimeste tööd austab.

Vikipeedia andmetel põhjustab rohkem kui 4 kuni 6 minutit kliinilise surma seisundis viibimine inimesele suure tõenäosusega ajukahjustusi.

Samal teemal

22. aprill 2015, 14:06
SÜDA SEISKUS SÜNNITAMISEL: naine ei mäletanud hiljem ei rasedust ega sünnitust
18. märts 2014, 07:00
Sügava puudega lapse ema: "Meditsiin aitab elule, kuid kes aitab elada?"
28. aprill 2012, 09:01
Ajusurmas enam ellu ei ärata
26. mai 2008, 00:00
Surnuks peetu ärkas ellu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee