Eesti uudised

Täna selgub Eesti parim õpilasfirma 

Toimetas Geidi Raud, 23. aprill 2014 08:15
Veebruaris toimus Kristiine keskuses Eesti õpilasfirmade laat Foto: TIINA KÕRTSINI
Täna asuvad Tartus Ahhaa keskuses Eesti parima õpilasfirma tiitli nimel võistustulle 16 tugevat Eesti kõige tugevamat õpilasfirmat.

Võitja esindab Eestit noorte ettevõtluse tippsündmusel – Euroopa õpilasfirmade võistlusel, mis esmakordselt toimub Tallinnas

Eelhindamiskomisjoni poolt välja valitud 16 finalisti esitlevad nimekale žüriile oma tooteid ja teenuseid, mida on aasta jooksul juhendajate abil arendatud. Tootevalik on kirju – nii on näiteks esindatud kõrvaklapihoidjad, raamatutest raamaturiiulid ning mitmed taaskasutust propageerivad tooted.

Lisaks pakutakse ka erinevaid teenuseid - fotosessioone, koolitusi suhtlemisraskustega lastele, töövahendust ning põnevaid ekskursioone.

Junior Achievementi nõukogu liikme ning Swedbanki korporatiivpanganduse juhi Tauno Vanaselja sõnul annab õpilasfirma gümnaasiuminoortele esimese riskivaba ettevõtluskogemuse, mis võib tulevikus väga väärtuslikuks osutuda.

„Homne ettevõtlus on tänaste noorte nägu ning seetõttu on oluline, et noored saaksid tunda, mismoodi on olla iseenda tööandja. Seni kuni Eesti noored näevad end vaid töövõtjana, ei saa juurde tekkida ka ettevõtlikke inimesi ning levida teotahteline meelelaad," lisas Vanaselja.

Õpilasfirmasid hindab 11-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad nii ettevõtjad kui ttevõtete juhid ja tippspetsialistid.