Foto: TEET MALSROOS
Siim Randla 23. aprill 2014 07:00
Õiguskantsler Indrek Teder ei alustanud tantsupeo vanusepiirangu tõttu esitatud pensionäride ühenduse avalduse alusel menetlust, kuna ta ei pidanud peole pääsemise korda diskrimineerivaks.

Tantsupeo korraldajad on kinnitanud, et tantsupeolt ei jäeta kedagi kõrvale tema vanuse tõttu, vaid otsustavaks on tantsupeo repertuaari omandamine ja esitamine. "Seetõttu ei ole mul alust pidada tantsupeole pääsemise korda diskrimineerivaks," teatas õiguskantsler. Samas tunnistas ta, et kahjuks ei saa tõesti välistada seda, et tantsupeo rühmaliikide soovituslikke vanusevahemikke võib olla valesti mõistetud, nii et rühma sees tantsijate valikul võib olla esinenud erinevat kohtlemist pelgalt inimese sünniaastast lähtuvalt. "Selliste juhtumite kohta ei ole mul siiski teavet, kuid leian, et sellel põhjusel mõne tantsija väljaarvamine rühmast oleks kindlasti kahetsusväärne," lisas õiguskantsler.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

23. aprill 2014 16:00
see jobukakk, kes seadusi ei tunne on kuskil klikiriigis õiguskantsler, nagu traditsiooniline... aga, eks võiks huvilisi leiduda, kes inimõiguste kohtusse selle kaebavad, kuna tegu on EALISE DISKRIMINEERIMISEGA. mõni on vanusele vaatamatta hästi tragi, teine aga mitte ja mingi suvalise numbriga asi märkida poe õiguspärane. kuid eks inimõiguste kohtuski on selle diktatuuri käsilased, ...
Kui sina, 70-ne mammi 23. aprill 2014 11:30
enam ei jaksa tantsida, siis mina, 70-ne papi jaksan, mis küll veel. Ei taha vanas eas enam naiste jorina peale alistuda. Hoia kõrvale! Tulemas on kogu rahva pidu, vanusest hoolimata. Tuleks tõesti selline ahistav Teder erksama looma vastu välja vahetada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS