Eesti uudised

Riina Solman: pole inimlik jätta inimene lihtsalt maha vedelema

Karoliina Vasli, 23. aprill 2014 07:00

34 KOMMENTAARI

r
riinale.../ 24. aprill 2014 18:48
mingi imelik paha eesti pahade inimeste paha uudis on treitud koos plakatiga karkudega prouast.
kandideerib kuskile
l
Lgp. Toivo/ 24. aprill 2014 13:11
Ongi kaup kauba vastu. Inimühiskonnas on ju solidaarne vastutus. Vanemad-lapsed, lapsed- vanemad, Aastasadu on meil kõnekäänd: "Iga vald toidab oma sandid". Nii töötab meil ka haigekassa,
töötuskindlustus ja nii mõnedki fondid.
k
Kaks aastat/ 24. aprill 2014 13:02
tagasi kaotasin Viljandi mnt. ääres teadvuse. Teadvus tuli üsna varsti tagasi (ise ei tea kestvust), kuid pikali olin veel tükk aega, selle aja jooksul vuras minust vähemalt 50 autot mööda. Seal ju ometi saab peatuda! Hea, et bussipeatus oli lähedal ja seal inimene, kes aitas püsti ja koju. Juhtus keset südapäeva.
Ma usun, et nii mõnedki nendest inimestest on sattunud avariisse või tuleb seda elus veel ette. Siis on ju neil ka abi vaja.
t
Toivo/ 24. aprill 2014 00:39
Inimene, kes ootab, et tema heateole vastatakse heateoga, pole heateo mõistest aru saanud. Säärasel juhul on see kaup-kauba vastu. Tõeline heategija ei oota vastuteenet. Niipaljukest siis.
a
artikli küsimus?/ 23. aprill 2014 23:01
Artiklis on küsimus
Kas tõesti on ühiskonnas nii palju muresid, et ei jaksa teiste peale mõelda?
Vastus on JAH.
Selline on Eesti ühiskond ja seda tolereeritakse.
s
See hakkab valitsejatest pihta/ 23. aprill 2014 22:55
Kes ise ennast aitab, seda aitab ka riik...
Kõigil on olelusvõitluses kiire ja kõik tormavad edasi. Kõik tahavad edukad olla ja aega pole kõrvale vaadata. Kui keegi hoolib millestki või kellestki, siis jääb teistest lihtsalt maha ning tõrjutakse kõrvale.
Paljud on ka aitamise eest karistada saanud, mis sekkud minu asjadesse jne.
Nii on, ja pange minu pärast miinuseid, see on tõsiasi.
e
ei saa aru/ 23. aprill 2014 20:38
milleks sellise tühja asja pärast lärmi tõsta. Järelikult valimiste jaoks.... Järelikult osteporoos pureb.
l
Liisu./ 23. aprill 2014 20:36
Mul on jälle väga positiivne kogemus, aga see toimus Keilas. Nii kui olin luu puruks kukkunud, helistasin kiirabisse ja terve see aeg, kui ma seal kägaras maas olin, uskuge, mitte ükski inimene ei läinud must mööda, ilma et oleks abi pakkunud. Isegi üks autojuht peatus. Mul kohe tõusis usk inimkonna headusse:)

v
Väkelinn/ 23. aprill 2014 18:37
Väikelinnades selliseid olukordi pole küll ette tulnud, et minnakse nii sama mööda :S
v
vanem mees/ 23. aprill 2014 17:43
See juhtus nõukaaeg. Märkasin kõnniteel kukkunud vanem prouad, peatasin auto, vaevalt jõudsin auto ninaeest kõnniteele astuda, kui mu auto hüppas paar meetrit edasi, oleks sekund hilinenud, oleksid mu jalad murtud;- üks noorisa tegeles sõiduaeg oma väikse võsukesega. Ehmatus oli suur ja tädi selle ajaga ajas end püsti ja koperdas minema. Praegu liiklused palju tihedamad ja autod sõiduteel peatada veelgi ohtlikum, kui vanasti. Leida parkimis plats, auto sinna jätta ja siis tagasi kukkunu juurde vahel liig pikk tee. Kas on autoga ohverdamine, seda abi väärt?
j
23. aprill 2014 15:55
Ju ei ole ikkahea inimene, et karistus tuli ise kätte. küll ta teab kellele ja kui palju halba ta on teinud...
i
inimene/ 23. aprill 2014 14:48
Sõber töötab hetkel Narvas,ta sattus nägema kummalist olukorda.Keset teed lamas narkar selili,võttis muudkui uusi asendeid justkui võtaks päikest.Kohalikud harjunud sellise vaatepildiga ja ka n.ö.koolituse kätte saanud käitusid vilunult.Mõned inimesed haarasid narkari kätest teised jalgadest ja lohistasid selle mehe kõnniteele,vähemalt autoteelt ära.Me hiljem mõtlesime,et ega pole sellist pilti ennem küll näinud,jah v.a.ükskord Soomes ,kus ka kukkus jota välimusega mees autoteele ja mööduvad inimesed aitasid ta kõnniteele.No aga lapsega naine autoteele kukkunud ja mitte aidata s.o.küll inimestest hoolimatu teguviis,kahju.
"
23. aprill 2014 13:12
"Solmani väljaöeldu peegeldab muidugi seda, kuidas ta ise eluheidikutesse tegelikult suhtub "teda peeti joodikuks või narkomaaniks", üks hinges inimestest lugupidav inimene ei ütle nii oma aidatavate kohta"
Jah, selles mõttes midagi nagu on:)
Elementaarne ju, et inimest ei jäeta tänavale vedelema! Va siis, kui lamaja tigedalt segase keelega uriseb "mine p..si!" (juhtus kord nii) ja otse sõiduteel ei vedele ja ilm ka soe. Aga muidu loomulikult. Antud juhul oli asi vast selles, et jalakäijad olid puudu - autosõitjad tegelikult õigustavad ennast kiirustamisega ja loodavad suuresti sellele, et küll keegi teine...
v
Vändre/ 23. aprill 2014 12:57
Solmani väljaöeldu peegeldab muidugi seda, kuidas ta ise eluheidikutesse tegelikult suhtub "teda peeti joodikuks või narkomaaniks", üks hinges inimestest lugupidav inimene ei ütle nii oma aidatavate kohta. Ta aitab pigem enese südametunnistuse rahustamiseks. Ju on midagi, mis kripeldab. Kahju muidugi, et ta viga sai, aga ehk on see märk ja aeg, et peaks elu üle järele mõtlema.
i
Irmel/ 23. aprill 2014 12:50
Headus ei ole kadunud. Lihtsalt head inimesed olid sellel hetkel kuskil mujal... http://www.karmatube.org/videos.php?id=111
m
Muidu/ 23. aprill 2014 12:40
päris kena tips, aga kahjuks IRL-is.

s
selgust/ 23. aprill 2014 12:32
Artiklis on nii mõndagi küsitavat:
1. Asi olla toimunud "Musta Luige kohviku lähedal", samas on juures pilt peategelasega Tormi tn ülekäigu juures, mis pidada olema sama ülekäik. Musta Luigeni on sealt ~300 meetrit. Mida see muudab? Sellel Narva mnt lõigul on liiklus selline, et kui märkadki kedagi tee ääres pikali (lähedus teele on siin nägemist takistav asjaolu tegelikult), siis ei jõua selle üle mõtlema hakatagi, kui oled juba hulk maad eemal. Siis aga rakendub juba inimestele tüüpiline mehhanism (teadlastegi poolt uuritud), et "noh, küll keegi teeb midagi". See ei näita tegelikult hoolimatust.
2. Inimene oli seal väidetavalt 5 minutit (see EI ole pikk aeg), kusjuures, nagu aru saada võib, ei olnud ta liikumatu, vaid (tsiteerin) "roomas" ringi. Kuna ka lapsevanker sai *käepidemest* lükatud, siis täiesti ilmselt ei toimunud roomamine päris kõhuli, vaid siiski vähemalt poolupakil käpuli vms. Sellisel juhul võis isegi lähedal foori taga peatunud autode juhtidele vabalt jääda mulje, et inimene otsib maast midagi mahakukkunut vms. Eriti kui inimene ise viipamise või häälega hädaolukorrast märku ei andnud (vähemalt artiklist seda ei nähtu). Fooritsükleid oli selle aja jooksul ilmselt ainult 1-2.
3. Inimene isegi ei helistanud esmajärjekorras kiirabile, vaid pojale, ja ei pidanud ise haiglasse viimist vajalikuks. Kui elukoht vaid paarsada meetrit eemal, siis kiirabil kindlasti oleks nii palju inimlikkust, et kuidagi toimetatakse see laps sinna või kutsutakse keegi kodust. Nii et kui kiirabi oli endalegi teisejärguline, siis jällegi viitab asi sellele, et olukord ei pruukinud ka möödasõitjatele näida kuidagi ekstraordinaarne.
--
Ühesõnaga, kahtlemata on hea kutsuda inimesi üles hoolivusele ja abivalmidusele, kuid antud artiklis kirjeldatud olukorra puhul ei ole üldse ilmne, et kuigi palju inimesi just nimelt hoolimatusest abi ei andnud. Artikli üliemotsionaalne toon tundub selles mõttes küllaltki kahtlase väärtusega.
t
Tui/ 23. aprill 2014 12:11
Nii on, kui liigume jalgsi siis on autojuhid pahad ja kui sõidame autoga on jalutajad jobud. Mõlemad osapooled on siin väikesel maal oma naba imetlejad ja teiste suunas sõrme viibutajad.
v
vana ann/ 23. aprill 2014 11:01
Mina kukkusin Mooste metsade vahel oma jalaluu puruks. Helistasin kiirabisse. Sain öelda vaid, mis mul viga on. "Tulge traumapunkti!" kõlas soovitus ja toru visati hargile. Hääletasin seal tee ääres põlvili maas päris mitu tundi. Paljud sõitsid mööda, aga üks tore noor mees pidas kinni, tõstis mu süles autosse ja traumapunktis tassis ratastooli. Aitäh, talle!
h
Hea Riina!/ 23. aprill 2014 10:50
Olen sellist kogenud. Libastusin ja prõks, pindluu läks! Käia ei saanud. Sain küll lõpuks abi. Aga enne seda sain kuulda küllalt alandavaid kommentaare. Üks noortejõuk kutsus isegi neile kartuleid koorima, siis saan ehk pea terveks. Loodan, et su jutt aitas vähemalt ühel inimesel endasse vaadata. Jaksu sulle!
c
C I POLLINO/ 23. aprill 2014 10:31
Hea, et jalgadega ei pekstud, peale siristatud. Pange tähele - täielik LOOMASTUMINE toimib juba 10 - 15 aasta pärast! Nn liberaalne tulevik! Ja siis lõpetavad selle jama tankiroomikud!
o
olaf/ 23. aprill 2014 10:10
Iseloomulik eestlasele. Venelane tuleb alati appi.Olen 61 aastat ilmas elanud ja seda korduvalt märganud !!
j
Jala kaotanud endine kaitseväelane./ 23. aprill 2014 10:00
e
ecce/ 23. aprill 2014 09:29
Päise päeva ajal võta latern ja mine rahvarohkes kohas inimesi otsima, ehk on õnne ja leiadki mõne.

k
Kogemus/ 23. aprill 2014 09:29
Tunnen ära tõsise hädaga inimese...Kiirabis on tuttavad kutsun..Politseiga ei soovi iial tegemist teha.
h
hm/ 23. aprill 2014 09:15
kutsusin magavale tüübile politsei kutsunud - magas t-särgi väel tänaval -15 kraadi külmaga, suht käidavas kohas. Las magab kuksil kambris välja, vähemalt ei külmu ära. ei huvitanud kas on joodik v. narkar - minu jaoks oli ta inimene.
g
G/ 23. aprill 2014 09:11
Üks debiil isegi õigustab ennast siin . "parem on edasi sõita kui oskamatut abi anda". Kas oskamatu peab abi andma, või piisab teinekord ka sellest, et vaatab olukorra üle ja kannab ette kellele vaja??? Kas selline värdjas oma laste kohta ka nii ütleks? See peaks küll üks suur põhjus juba olema, et keegi sellise saastaga koos ei elaks!
g
G/ 23. aprill 2014 09:07
Sellised ongi eestlased! Omal murdus rattaga sõites lenksu sarv suurel kiirusel nii, et lendasin üle lenksu, peaga vastu asfalti. Siis sain kiiruga ennast kõrvale lohistatud, et autod mitte otsa ei sõidaks. Verejooks oli tugev ja kulmust oli luu läbi tunginud ning pea käis ringi. "Parmuks" mind pidada poleks saanud, sest olid seljas Scott'i riided ja ratas ka Scott'i oma. Ükski auto aga kinni ei pidanud ja mul tuli üle 10 km omal koju sõita ettevaatlikult. Sellised liiklejad siis Järlepa kandis :)!
m
mich/ 23. aprill 2014 09:02
lihtsalt ei olnud seekord õiget inimest läheduses-ära siis sellepärast veel usku kaota-häid inimesi on tegelikult palju!!!edu paranemisel!
e
Eestis pole hoolivus kombeks!/ 23. aprill 2014 08:52
Meil ju konkurentsi ühiskond! Turumajandus! Ja iga üks peab ise hakkama saama! See on kurb ja seda peab muutma!
y
Yheraudne/ 23. aprill 2014 08:49
r
Reaalsus/ 23. aprill 2014 08:48
Alkareid ja narkareid tolereeriv suhtumine on viinud olukorrani, kus tänaval vedeleva inimese nägemine on tavaline. Abistamisrefleks on välja treenitud.

u
uskumatu/ 23. aprill 2014 08:35
jah, ükskõiksus igal pool. oli juhus, pingil istuv noorepoolne mees oli kuidagi kõveras. inimesed vaatasid, sosistasid, kuid küsima- mis viga ei läinud keegi. kui tahtsin mehe juurde minna, ütles võhivõõras inimene mulle- ära mine, narkar kindlasti!? tegelikult oli inimesel halb. kutsusin kiirabi ja meesterahvas viidigi minema. aga enne seda jõudis ta mulle öelda suur tänu. hea tunne oli. kunagi ei tea, millal ise võime abi vajada ja jube mõelda, et sind lastakse ära surra, aga keegi ei liiguta lillegi.
e
23. aprill 2014 07:28
Ega ei puutunudki,ta lihtsalt märkas teel mängivaid lapsi.